Սեմինար՝ նվիրված աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությանը
Փետրվարի 23-ին Հայաստանի բուհերի արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միությունը, «Սոլիդարիթի սենթեր» կազմակերպության հայաստանյան մասնաճյուղի հետ համատեղ, ՀՊՏՀ ուսանողների համար կազմակերպել էր սեմինար՝ «Աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությունը առաջին աշխատավայրում» թեմայով։
Ներկաներին ողջունեց ՀՊՏՀ արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Արսեն Պետրոսյանը՝ կարևորելով այն մարտահրավերները, որոնց ուսանողները կարող են հանդիպել առաջին անգամ աշխատաշուկա մուտք գործելիս։
Սեմինարին ելույթ ունեցան Երևանի պետական համալսարանի արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Էդգար Չախոյանը և Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Էդիկ Գուլյանը։ Ներկայացվեցին աշխատանքային իրավունքները, աշխատավայրում հաճախակի հանդիպող իրավունքների խախտումները, անդրադարձ կատարվեց նաև արհմիությունների պաշտպանության մեխանիզմներին։

Семинар, посвященный защите трудовых прав
23 февраля отраслевой республиканский союз профсоюзов вузов Армении совместно с армянским отделением организации «Солидарити сентер» организовал семинар для студентов АГЭУ на тему «Защита трудовых прав на первом рабочем месте».
Арсен Петросян, президент профсоюза АГЭУ, приветствовал присутствующих, подчеркнув проблемы, с которыми студенты могут столкнуться при первом выходе на рынок труда.
На семинаре выступили президент профсоюза ЕГУ Эдгар Чахоян и президент профсоюза Армянского государственного педагогического университета Эдик Гулян. Были представлены трудовые права, часто встречающиеся нарушения прав на рабочем месте, обсуждались механизмы защиты профсоюзов.