Ռեկտորատի նիստ՝ ուսումնական տարվան ընդառաջ
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ արձակուրդներից հետո ռեկտորատի առաջին նիստը՝ ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ:
Նիստը սկսելուց առաջ համալսարանի ռեկտորը շնորհավորեց ռեկտորատի անդամներին՝ նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ՝ հույս հայտնելով, որ ուսումնական տարում հնարավոր կլինի իրականացնել բուհի առջև դրված նպատակները, բարձր մակարդակով իրականացնել ուսումնակազմակերպական աշխատանքները:
Ռեկտորատը քննարկեց արձակուրդի շրջանում մի քանի ուսանողից ստացված դիմում՝ մեկը ուսման վարձի զեղչի, մյուսը՝ արտերկրում ուսանելու վերաբերյալ, որոնք հաստատվեցին:
Այնուհետև անդրադարձ արվեց նոր ուսումնական տարվա նախապատրաստմանը վերաբերող հարցերի, մասնավորապես նոր ընդունված ուսանողների փաստաթղթային ձևակերպումներին, լսարանային ֆոնդի բաշխմանը: Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց մանրամասն քննարկել առկա հարցերը և տալ լուծումներ, որպեսզի սեպտեմբերից ուսումնական-կրթական գործընթացը իրականացվի անխափան:

В зале заседаний АГЭУ сегодня прошло первое заседание после каникул, во главе с ректором АГЭУ, профессором Корюном Атояном.
Прежде чем начать заседание, ректор университета поздравил членов ректората в связи с началом нового учебного года, выразив надежду, что в учебном году можно будет реализовать поставленные цели университета на высшем уровне и осуществлять учебно-организационные работы.
Ректорат обсудил несколько заявок студентов: одну – о скидке платы за обучение, вторую – об обучении за рубежом, которые были утверждены.
Затем были затронуты вопросы о подготовке к новому учебному году, в частности, оформление документов поступивших студентов, распределение аудиторного фонда. Корюн Атоян поручил детально обсудить имеющиеся проблемы и дать им решения, чтобы учебно-образовательный процесс с сентября функционировал бесперебойно.