Սպորտ, ինտելեկտուալ և մշակութային խաղեր․ կայացավ «ՀՊՏՀ ուսանողական աշուն-2024» մարզամշակութային փառատոնի բացման արարողությունը
25.10.2024
Դիտումների քանակ՝ 370
Տնտեսագիտական համալսարանում այսօր տեղի ունեցավ ավանդույթ դարձած «ՀՊՏՀ ուսանողական աշուն- 2024» մարզամշակութային փառատոնի պաշտոնական բացման արարողությունը, որը սպորտի, հումորի, ինտելեկտուալ և մշակութային խաղերի շուրջ է համախմբել ՀՊՏՀ հարյուրավոր ուսանողների։ Այս փառատոնը մեր բուհի ամենամասշտաբային ուսանողական միջոցառումներից է։ Փառատոնի ընթացքում, որը կտևի մեկ ամիս, համալսարանի բոլոր 6 ֆակուլտետները և ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջը կպայքարեն լավագույնի կոչման համար, ինչը ապահովում է մրցակցային ոգի և նպաստում է թիմային աշխատանքին ու համագործակցությանը։
Բացման արարողությանը ներկա էին ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Արև Մանուկյանը, ինչպես նաև ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոսական կազմը, ովքեր ամբողջ փառատոնի ընթացքում իրենց աջակցությունն են ցուցաբերում ուսանողներին։
Փառատոն է վերադառնում նաև ուսանողների ամենասիրելի միջոցառումը՝ ավանդական դարձած Ուրախների և հնարամիտների ակումբը (ՈՒՀԱ)։ «ՀՊՏՀ ուսանողական աշուն-2024»-ը կեզրափակվի ավանդական մշակութային գալահամերգով, որի ժամանակ ուսանողները հանդես կգան երաժշտական և պարային ելույթներով։

Спортивные, интеллектуальные и культурные игры. Состоялась церемония открытия спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень АГЭУ-2024»
Количество просмотров: 268
Сегодня в Экономическом университете состоялась официальная церемония открытия ставшего традиционным спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень АГЭУ-2024», собравшего сотни студентов АГЭУ вокруг спортивных, юмористических, интеллектуальных и культурных игр. Этот фестиваль является одним из крупнейших студенческих мероприятий нашего университета. В ходе фестиваля, который продлится месяц, все 6 факультетов университета и финансово-экономический колледж АГЭУ будут
бороться за звание лучшего, что обеспечивает дух соперничества и способствует командной работе и сотрудничеству.
На церемонии открытия присутствовали президент студенческого совета АГЭУ Арев Манукян, а также профессорско-преподавательский состав кафедры физического воспитания, чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты, поддерживающий студентов на протяжении всего фестиваля.
На фестиваль возвращается и любимое мероприятие студентов – традиционный Клуб Веселых и Гениальных (КГА). «Студенческая осень-2024» АГЭУ завершится традиционным культурно-гала-