ԿԲ ներկայացուցիչը ուսանողների համար պարզաբանեց ներքին աուդիտի էությունը
ՀՀ կենտրոնական բանկի ներքին աուդիտի ղեկավար Արա Չալաբյանը հաճախ է հյուրընկալվում մեր համալսարանում և հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողների համար դասախոսություններ վարում: Հերթական անգամ նա ՀՊՏՀ-ում էր այսօր՝ նշված ֆակուլտետի դեկան Մերի Բադալյանի հրավերով:
Այսօրվա հանդիպման թեման էր «Ներքին աուդիտի էությունը և պաշտպանական երեք գծերի մոդելը», մասնակցում էին Մերի Բադալյանը, դեկանի տեղակալ Սոնա Ղազարյանը, կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Լիանա Գրիգորյանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմի անդամներ, ուսանողներ:
ԿԲ ներկայացուցիչը դասն անցկացրեց հարցուպատասխանի մթնոլորտում, վերլուծեց ներքին աուդիտի դերը, առանձնահատկությունները, ապա մասնագիտական խորհրդատվություն տրամադրեց՝ ինչպես իրականացնել մեծ ու փոքր կազմակերպությունների ֆինանսական միջոցների կառավարումն ու վերահսկողությունը:

Представитель ЦБ представил студентам сущность внутреннего аудита
Руководитель внутреннего аудита Центрального банка РА Ара Чалабян часто посещает наш университет и проводит лекции со студентами факультета бухгалтерского учета и аудита. Сегодня состоялась очередная встреча со студентами в АГЭУ по приглашению декана факультета Мери Бадалян.
Темой сегодняшней встречи была "Сущность внутреннего аудита и модель трех защитных линий", участвовали Мери Бадалян, заместитель декана Сона Казарян, заведующая кафедрой управленческого учета и аудита, д.э.н., профессор Лиана Григорян, члены профессорско-преподавательского состава и студенты.
Представитель ЦБ провел занятие в режиме вопросов и ответов, проанализировал роль внутреннего аудита, особенности, а после предоставил профессиональную консультацию, как осуществить управление и контроль финансовых средств в крупных и малых организациях.