Ամփոփվեց «Նորամուծությունների մարքեթինգ» դասընթացի շրջանակում հայտարարված մրցույթը. հաղթող ճանաչվեց Life Food նախագիծը
30.12.2020
ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ Լիլիթ Դադայանի և ասիստենտ Մարիաննա Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ուսումնական կիսամյակի ավարտին կայացավ «Նորամուծությունների մարքեթինգ» դասընթացի շրջանակներում հայտարարված նորարարական բիզնես նախագծերի մրցույթը, որին մասնակցում էին  մարքեթինգ մասնագիտության չորրորդ կուրսի ուսանողները:
Այս մասին asue.am-ին տեղեկացրեց Լիլիթ Դադայանը՝ մանրամասնելով, որ շուրջ երեք ժամ օնլայն հարթակում ներկայացվում էին ավելի քան մեկ տասնյակ նորարարական գաղափարներ, քննարկվում դրանց կենսունակությունը արդի բիզնես աշխարհում, իրականացման հնարավորությունները և այլն:
Մրցատյանի կազմում էին  Change Lab-ի համահիմնադիր Արտակ Ասլանյանը և Smartology Business Academy-ի համահիմնադիր Արտակ Հարությունյանը, ովքեր մեծ հետաքրքրությամբ հետևում էին նախագծերի ներկայացմանը, հանդես գալիս տարբեր դիտարկումներով, հարցադրումներով և խորհուրդներով:
Վերջնական ընտրության փուլ անցան ներկայացված նախագծերից երեքը՝ World Kindness Union-ը (նախագծի հեղինակներ՝ Հակոբյան Վերոնիկա, Դոլինյան Մելանիա, Բարսեղյան Մարիամ, Կարապետյան Լիանա, Լուլուկյան Քրիստինե), Տարուբեր-ը (նախագծի հեղինակներ՝ Համբարձումյան Նաիրա, Հովհաննիսյան Իդա, Գրիգորյան Հասմիկ, Գալստյան Լիլիա) և Life Food-ը (նախագծի հեղինակներ՝ Նավասարդյան Աննա, Անանյան Անուշ, Զադոյան Ռուզաննա, Ադիբեկյան Մարիամ):
Մրցույթում հաղթող ճանաչվեց Life Food նախագծով հանդես եկած թիմը:
Մրցույթում հաղթող թիմի ուսանողները, դրամական պարգևից բացի, նախագծի իրականացման ամբողջ ընթացքում Change Lab-ի և Smartology Business Academy-ի մասնագետների կողմից կստանան անվճար խորհրդատվություն:

Подведены итоги конкурса в рамках учебного курса “Инновационный маркетинг”. Победителем признан проект Life Box
30.12.2020
По инициативе доцента кафедры маркетинга АГЭУ Лилит Дадаян и ассистента той же кафедры Мирианны Абраамян в конце учебного семестра состоялся конкурс инновационных бизнес-проектов в рамках дисциплины “Инновационный маркетинг”. В конкурсе принимали участие студенты четвертого курса, обучающиеся по направлению подготовки “Маркетинг”.
Об этом asue.am сообщила Лилит Дадаян, добавив, что презентация более десятка инновационных проектов проходила в течение трех часов в режиме онлайн. В составе жюри были соучредитель Change Lab Артак Асланян и соучредитель Smartology Business Academy Артак Арутюнян, которые с большим интересом следили за представлением проектов, выступали с замечаниями и рекомендациями, вопросами и советами.
Из трех проектов, прошедших в финальный тур (World Kindness Union, Тарубер и Life Box) победителем был признан проект Life Box.
Студенты команды-победителя, кроме денежного вознаграждения, получат также бесплатные консультации со стороны Change Lab и Smartology Business Academy на протяжении всего периода реализации проекта.