Հայտնի են ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի ընդունելության արդյունքները․ ցուցակները՝ առցանց
2021-2022 ուսումնական տարվա առկա ուսուցմամբ բակալավրիատի կրթական ծրագրով (անվճար և վճարովի հիմունքներով) ընդունելության հիմնական (1-ին և 2-րդ) փուլի մրցույթի արդյունքներով ՀՊՏՀ է ընդունվել 1015 դիմորդ։
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը տրամադրել է ընդունվածների ցուցակները, որոնք ներկայացնում ենք բուհի պաշտոնական կայքում. անվճար հիմունքներով ընդունվածների ցուցակները՝ այստեղ, վճարովի ընդունվածներինը՝ այստեղ, արտոնությամբ ընդունվածներինը՝ այստեղ, Գյումրու մասնաճյուղ ընդունվածների անվանացանկը կարող եք տեսնել այստեղ, Եղեգնաձորի մասնաճյուղինը` այստեղ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 19-ին, մեկնարկում է ընդունելության լրացուցիչ փուլը. ընդունելության քննություններից դրական միավորներ ստացած, սակայն մրցույթից դուրս մնացած դիմորդները հուլիսի 19-26-ը, մինչև ժամը 18․00-ն ներառյալ կարող են մասնակցել լրացուցիչ՝ թափուր տեղերի մրցույթին՝ dimord.am կայքի իրենց անձնական էջերում առցանց եղանակով լրացնելով դիմում-հայտ։ Առավելագույնը կարող եք հայտագրել 6 մասնագիտություն։
ՀՊՏՀ ընդունելության գործընթացին վերաբերող ամբողջական տեղեկատվությունը հասանելի է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» խորագրում։

Известны результаты приема в бакалавриат очной формы обучения АГЭУ: списки доступны в режиме онлайн
По результатам основного тура (1-ый и 2-ой туры) конкурсного отбора по образовательным программам бакалавриата очной формы обучения 2021-2022 учебного года (бюджетные и платные места) в АГЭУ поступили 1015 абитуриентов.
Приемной комиссией АГЭУ предоставлены списки поступивших, которые представлены на официальном сайте АГЭУ: со списком поступивших на бюджетные места можно ознакомиться здесь, на платные места здесь, на льготных условиях – здесь, в филиал в Гюмри – здесь, в филиал в Ехегнадзоре – здесь.
Напоминаем, что 19-го июля стартует дополнительный тур приема. С подробностями (на армянском языке) можно ознакомиться здесь.
Вся информация относительно приема в АГЭУ доступна в разделе “Абитуриент” на официальном сайте АГЭУ.