Իրենց վառ նպատակներն անկատար թողեցին՝ հանուն մեզ...հավերժ փառք, քաջարի´ մարտիկներ
Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելիս հայրենիքը կյանքի գնով պաշտպանած առյուծ տղաներին միացավ ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանող Զաքար Սերոբյանը, ով ռազմաճակատ էր մեկնել որպես կամավոր:
«Շատ նպատակներ կիսատ թողնելով գնաց, որ մեր նպատակները կիսատ չմնան…Զաքարը մեզ համար ավագ եղբոր պես էր, նա համակուրսեցիներից 3-4 տարով մեծ էր, ուստի նրան էինք վստահում կազմակերպական բոլոր հարցերը: Միշտ ժպտերես, կենսուրախ, բոլորին հասնող ու օգնող: Ինչքան լավ բառեր կան, կարելի է դրանցով բնութագրել մեր լավ ընկերոջը»,-մեզ հետ զրույցում ասաց կուրսի ավագ Տաթև Զաքարյանը:
Ֆինանսական ֆակուլտետի դեկան Վահե Միքայելյանն ասաց, որ նախապես զրուցել է որպես կամավոր ռազմաճակատ մեկնող իր ուսանողների հետ. Զաքարը մեկնելիս ուրախ էր, անասելի ոգևորված…
«Իրեն հատուկ բարձր ոգով էր մեկնելիս, ասացի, որ կապի մեջ լինի, ասաց՝ բան չկա, շուտով կգան: Պայծառ, լուսավոր տղա էր մեր Զաքարը, միշտ գալիս էր ինձ մոտ՝ մեծի իրավունքով կուրսի անունից որևէ հարց ներկայացնելու: Զաքարի ջերմ ժպիտը միշտ աչքիս առաջ է: Անասելի ցավ եմ ապրում…»,-ասաց դեկանը:
Ցավով ենք հայտնում, որ պատերազմում զոհվել է ևս մեկ ՀՊՏՀ-ական՝ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի շրջանավարտ (2008-2013) Գառնիկ Մալխասյանը:

Их светлые цели остались недостигнутыми, ради нас… Вечная слава храбрым воинам!
В ходе отражения азербайджанской агрессии к героям, пожертвовавшим жизнью ради Родины, присоединился студент 3-го курса финансового факультета АГЭУ Закар Серобян, ушедший на фронт добровольцем.
«Ушел, так и не достигнув многих целей, чтобы мы смогли воплотить в жизнь свои … Закар был для нас старшим братом, был старше однокурсников на 3-4 года, поэтому именно ему мы доверяли все организационные вопросы. Отличался добродушием, готов был всегда прийти на помощь. Всех хороших слов не хватит, чтобы охарактеризовать нашего друга»,- в беседе с нами поделилась староста группы Татев Закарян.
Декан финансового факультета Ваге Микаелян сказал, что провел беседу со своими студентами, записавшимися добровольцами на фронт. Закар был в хорошем расположении духа, чрезвычайно воодушевлен…
«Закар был в присущем ему бодром настроении, я сказал ему, чтобы был на связи, а он в ответ – не волнуйтесь, скоро вернусь. Светлым парнем был наш Закар, на правах старшего всегда приходил ко мне, если надо было обсудить какой-нибудь вопрос, касающийся всего курса. Теплая улыбка Закара всегда перед моим взором. Испытываю непередаваемую боль…»,- сказал декан.
С большой скорбью сообщаем, что в ходе боевых действий погиб также выпускник факультета регулирования экономики и международных экономических отношений (2008-2013) Гарник Малхасян.