Այց Բուդապեշտ՝ գործընկերային ուսուցման շրջանակներում
Ս.թ. նոյեմբերի 27-28-ին «Էրազմուս+» գործընկերային ուսուցման շրջանակներում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակի համակարգող Լանա Կառլովան և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը Բուդապեշտում ներկայացրել են Հայաստանում ECTS կրեդիտների փոխճանաչման գործընթացն ու «Բոլոնյան ուսանողների աչքերով» 2018թ հետազոտության հայաստանյան արդյունքները։
Ինչպես հայտնում է մեր գործընկերը, հանդիպումը կազմակերպվել և ֆինանսավորվել էր հունգարական Տեմպուսի հանրային ֆոնդի կողմից: Հանդիպմանը մասնակցել են մոտ 15 երկրներից ժամանած գործընկերներ, ովքեր ներկայացրել են իրենց երկրներում առկա փորձը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխանակման ծրագրերի ավարտից հետո ուսանողների կողմից ներկայացված կրեդիտների փոխանակմանն առնչվող հարցեր, կազմակերպվել են առանձին խմբային քննարկումներ՝ մասնակիցների կարծիքները հավաքագրելու և տարբեր երկրներում փոխճանաչմանը վերաբերող խնդրին հնարավոր լուծումներ առաջարկելու ուղղությամբ:

27-28 ноября сего года в рамках партнерского обучения «Эразмус +» координатор национального офиса программы «Эразмус +» Карлова Лана и руководитель отдела внешних связей Армянского государственного экономического университета Гукасян Вард в Будапеште представили процесс взаимопризнания кредитов ECTS в Армении и армянские результаты исследования «Болонья в глазами студентов».
Как передает наша коллега, встреча была организована и финансирована Общественным фондом Темпус Венгрии. На встрече присутствовали партнеры из 15 стран. В ходе встречи были обсуждены вопросы касательно обмена кредитов студентов после завершения программ обмена, организованы отдельные групповые дискуссии для учета мнений участников и предложения возможных решений по вопросу взаимопризнания в разных странах.