«ՀՊՏՀ խաղեր-2019»-ի հաղթողը կառավարման ֆակուլտետն է. մարզական ու մշակութային մրցահարթակներում
Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի կազմակերպած գարնանային ամենամյա մարզամշակութային այս փառատոնն էլ ամփոփվեց՝ դառնալով ակտիվ, շնորհաշատ ու ստեղծագործ ՀՊՏՀ-ականների հերթական գեղեցիկ հիշողությունը:
Այսօր փառատոնի գալահամերգն էր, որում ավանդաբար խտացվում են մեկ ամիս շարունակ տեղի ունեցող փառատոնի ամենասպասված ակնթարթները. երգ ու պարի մրցույթներից հետո մեդալներ, պատվոգրեր ու մրցանակներ ստացան մարզական առաջնությունների և մշակութային մրցույթների հաղթողները, իսկ ամենասպասվածը՝ ամենավերջում էր, հայտարարվեց հանրագումարային արդյունքով առավելագույն միավորներ վաստակած ֆակուլտետի անունը և փոխանցվեց փառատոնի գավաթը: Նպատակասլաց մարզիկներով ու շնորհալիներով լավագույնս աչքի ընկավ կառավարման ֆակուլտետը, որն էլ հաղթեց: Ապագա կառավարիչները կազմակերպչի վարպետությամբ կենտրոնացրել էին ֆակուլտետի մարզամշակութային ներուժը՝ կերտելով առանձին մրցույթների ամենաշատ հաղթանակները:
Այնուամենայնիվ, հաղթողից պակաս ջանասեր չէին մյուս 5 ֆակուլտետների ուսանողները, որոնք մարզվել, աշխատել ու ստեղծագործել են, բեմադրել հումորային ներկայացումներ, պատրաստվել պարային ու երաժշտական ելույթների...Եվ հոբելյանական փառատոնի ամենակարևոր ուղերձը, թերևս, համախմբումն ու միջֆակուլտետային կապերի ամրապնդումն է՝ առողջ ապրելակերպի, հումորի և մշակույթի դերն իմաստավորելու կարևոր կոչով:
Շնորհավորում ենք ուսանողական խորհրդի 25-ամյակին նվիրված «ՀՊՏՀ խաղեր-2019» փառատոնի հաղթող ֆակուլտետին, կազմակերպիչներին՝ ի դեմս նախաձեռնող ՈւԽ-ին և մարզական միջոցառումների անցկացման գործում մեծ աջակցություն ցուցաբերած ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոսական կազմին:

Ежегодное весеннее спортивно-культурное мероприятие, организованное студенческим советом экономического университета завершилось, став очередным красивым, запоминающимся воспоминанием АГЭУ-евцев.
Сегодня был гала концерт, в котором были представлены лучшие моменты, длившегося около месяца фестиваля, после чего были вручены грамоты и призы победителям спортивных первенств и культурных конкурсов, а самое любимое было в конце, был объявлен факультет, получивший наибольшее количество баллов по общим результатам, и кубок был передан именно этому факультету. Победил факультет управления, студенты которого прекрасно проявили себя и талантливо выступили. Будущие управляющие сконцентрировали свой спортивно-культурный потенциал, зарегистрировав самое большее количество побед.
В любом случае не хуже, и не менее активно проявили себя и студенты других 5-ти факультетов, которые также были очень хорошо подготовлены к выступлениям различных жанров. И самый важный посыл юбилейного фестиваля состоял в укреплении межфакультетных связей.
Поздравляем победивший факультет, организаторов ”Игр АГЭУ-2019”, посвященных 25-летию студенческого совета, и выражаем благодарность всему профессорско-преподавательскому составу кафедры физвоспитания по ЧС и гражданской обороны АГЭУ.