Դիտումների քանակ՝ 1320
Միջազգային համագործակցության շրջանակում, մասնավորապես եվրոպական «Էրազմուս+» ծրագրով ընթացիկ շաբաթ ՀՊՏՀ-ում են Միշկոլցի համալսարանի (Հունգարիա) դասախոսներ Պիտեր Շոլտ Սաբոյը և Գաբոր Պոտվորսկին: Նրանք դասախոսություններ են կարդում համապատասխանաբար «Զբոսաշրջության կառավարում» և «Տարածաշրջանային կառավարում» թեմաներով:
Պիտեր Շոլտ Սաբոյը այսօր գործարար վարչարարություն մասնագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսում նշված թեմայի շրջանակում վերլուծեց զբոսաշրջության Հունգարիայի փորձը, պետական ռազմավարության առանցքային դրույթները, տուրիզմի դերը տնտեսության առաջընթացի համատեքստում:
«Տարածաշրջանային կառավարում» խորագրի ներքո Գաբոր Պոտվորսկին էլ այս օրերին ուսանողներին է ներկայացնում Եվրամիության երկրների համագործակցության տնտեսական ասպեկտը:
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի միջազգային կապերի բաժնի աշխատակից Լիլիթ Մկրտչյանի ուղեկցությամբ Միշկոլցի համալսարանի ներկայացուցիչները շրջել են մեր համալսարանում և ծանոթացել բուհի հետազոտական գործունեությանը, ուսումնական գործընթացին:

В рамках международного сотрудничества, в частности по европейской программе «Эразмус+” на текущей неделе в АГЭУ находятся преподаватели университета Мишкольца (Венгрия) Питер Шольт Сабой и Габор Потворский. Они провели лекции по темам: «Управление туризмом» и «Региональное управление».
Сегодня Питер Шольт Сабой на 1-ом курсе магистратуры специальности бизнес управление в рамках указанной темы проанализировал Венгерский опыт туризма, ключевые положения государственной стратегии, роль туризма в контексте экономического прогресса. На этих днях Габор Потворски по теме: «Региональное управление» представляет студентам экономические аспекты сотрудничества стран Евросоюза.
В сопровождении сотрудницы отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ Лилит Мкртчян представители университета Мишкольца прошлись по университету, ознакомились с исследовательской деятельностью вуза, с учебным процессом.