Աշխատանքային շրջայց ՀՊՏՀ գրադարանում
Համալսարանի ուսումնաօժանդակ բաժինների աշխատանքի բարելավումը բուհի ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում է:
ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը և գիտության գծով պրոռեկտոր Թաթուլ Մկրտչյանն այսօր այցելեցին ՀՊՏՀ գրադարան, շրջեցին բաժիններում: Նրանք եղան ընթերցասրահներում, գրապահոցում, հանդիպեցին գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանին:
Դիանա Գալոյանը զրուցեց ինչպես ուսանողների, այնպես էլ տնօրենի և գրադարանավարների հետ, հետաքրքրվեց կազմակերպական և գրքային ֆոնդի հետ կապված խնդիրներով: Համալսարանի ղեկավարը աշխատակիցներին հորդորեց բարձրացնել սպասարկման որակը, առկա գրքերը հնարավորինս մատչելի դարձնել ուսանողներին:

Рабочий визит в библиотеку АГЭУ
Совершенствование деятельности структурных подразделений университета находится в центре внимания руководства университета.
Сегодня исполняющая обязанности ректора АГЭУ Диана Галоян и проректор Татул Мкртчян посетили библиотеку АГЭУ, встретились с директором Армине Ованнисян, посетили читальные залы, хранилище.
Диана Галоян побеседовала со студентами, директором и библиотекарями, поинтересовалась организационными вопросами и задачами книжного фонда. Глава университета призвала сотрудников улучшить качество обслуживания и сделать имеющиеся книги доступными для студентов.