Դիտումների քանակ՝ 2721
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր կայացավ ռեկտորատի 2018թվականի վերջին նիստը, որին մասնակցում էր նաև ՀՊՏՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը:
Օրակարգում ընդգրկված էր միայն մեկ հարց. դեկանները զեկուցեցին առկա ուսուցման մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողների՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի գիտամանկավարժական փորձառության արդյունքների մասին՝ նշելով, որ գործընթացն իրականացվել է սահմանված կարգով, ժամանակացույցներին համապատասխան:
Ընթացիկ հարցերի շարքում քննարկվեց 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտք ունեցող ուսանողների ուսման վարձերին առնչվող հարց, անդրադարձ եղավ մի քանի ուսանողների դիմումների:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը ռեկտորատի անդամներին հայտնեց, որ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանի հետ համատեղ քննարկման արդյունքում որոշվել է համալսարանի աշխատակիցներին որպես խրախուսում տալ պարգևավճար՝ աշխատավարձի 100 տոկոսի չափով: Նշելով, որ ռեկտորատի հետ սա իր վերջին հանդիպումն է, նա շնորհավորեց ներկաներին գալիք տոների առթիվ՝ մաղթելով առողջություն և բարօրություն: Կառավարման ֆակուլտետի դեկան Մանուկ Մովսիսյանը շնորհակալություն հայտնեց Կորյուն Աթոյանին համատեղ աշխատանքի համար, իսկ Ռուբեն Հայրապետյանին մաղթեց բարի երթ:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось последнее в этом учебном году заседание, в работе которой также участвовал врио ректора АГЭУ, д.э.н., профессор Рубен Айрапетян.
На повестке дня был только один вопрос: деканы доложили о результатх научно-педагогической практики студентов второго курса магистратуры по очной форме обучения на первый семестр 2018-2019 учебного года. В числе текущих вопросов присутствующие обсудили вопрос касательно учебной платы студентов, имеющих академическую задолженность до 12 кредитов.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян сообщил членам ректората, что по итогам совместного обсуждения с врио ректора Рубеном Айрапетяном, было решено в качестве поощрения выдавать премию сотрудникам в размере 100 процентов их заработной платы. Он отметил, что это последняя его встреча с ректоратом, поздравил присутствующих с наступающими праздниками, желая им здоровья и благополучия. Декан факультета управления Манук Мовсисян выразил благодарность Корюну Атояну за совместную работу, и Рубена Айрапетяна пожелал счастливого пути.