Դիտումների քանակ՝ 1355
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում նշվել է կրթօջախի հիմնադրման 11-րդ տարին: 2007 թ. ՀՀ կառավարության որոշմամբ հիմնադրված մասնաճյուղը հերթական տարեդարձին ամփոփել է ձեռքբերումներն ու նախանշել անելիքները: Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա են գտնվել մասնաճյուղի զարգացման ու կայացման գործում զգալի ավանդ ունեցող անձինք՝ հիմնադիր-տնօրեն Էդգար Ղազարյանը, նախկին տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, դասախոսներ, շրջանավարտներ: Ողջույնի խոսք է ասել  տնօրենի ժ/պ, տ.գ.թ. Արփինե Հովակիմյանը, բարեմաղթանքներ են հղել նախկին տնօրենները:
Մեզ հետ զրույցում Սոս Խաչիկյանն ասաց, որ հնչել են նաև գիտական զեկուցումներ, որոնց առանցքում կրթական մարտահրավերները, համայնքային զարգացման հարցերն են եղել: Զեկուցումներ են ներկայացրել Սոս Խաչիկյանը, Էդգար Ղազարյանը, Արփինե Հովակիմյանը, դասախոս Նարեկ Սարատիկյանը, ՈւԽ նախագահ Մարիամ Մանուկյանը:
Շնորհավորում ենք մասնաճյուղի 11-րդ տարեդարձը և մաղթում, որ այն լինի Տնտեսագիտական մայր բուհի լավագույն ավանդույթների կրողը:

22 декабря в Егегнадзорском филиале АГЭУ отметили 11-летие филиала. Учрежденный постановлением Правительства РА от 2007 г. филиал по случаю очередной годовщины подвел итоги прошедшего года и обозначил дальнейшие задачи. На торжествеенной встрече присутствовали лица, имеющие большой вклад в становлении и развитии филиала: учредитель-директор Эдгар Казарян, бывший директор Сос Хачикян, преподаватели, выпускники. Врио директора, к.э.н. Арпине Овакимян выступила с приветственной речью, а бывшие директоры направили свои поздравительные пожелания.
Поздравляем с 11-й годовщиной филиала и желаем, чтобы он был носителем лучших традиций Экономической альма-матер.