Ձեր հաջողության պատմությունը կարող է ոգեշնչել մեր ուսանողներին․ ՀՊՏՀ-ն և gg ընկերությունը հուշագիր ստորագրեցին
20.04.2022
Դիտումների քանակ՝ 1458
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գործընկերների ընտանիքը համալրվեց. այսօր ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և gg ընկերության տնօրեն Քնարիկ Գրիգորյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որը նախատեսում է ուսանողների փորձառության, աշխատանքի տեղավորման հնարավորություն, վարպետության դասերի կազմակերպում։ Հանդիպմանը ներկա էին ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, կարիերայի կենտրոնի պետ Տաթև Վարդանյանը, ընկերության գործառնական տնօրեն Հայկազ Աղայանը և Առաջին բիզնես դպրոցի տնօրեն Ծովինար Սարգսյանը: Ի դեպ՝ այս համագործակցությունը կայացավ վերջինիս անմիջական մասնակցությամբ։
Դիանա Գալոյանը, ողջունելով հյուրերին և շնորհակալություն հայտնելով Ծովինար Սարգսյանին համագործակցությանն աջակցելու համար, ներկայացրեց ՀՊՏՀ–աշխատաշուկա կապերի ամրապնդման աշխատանքները և նշեց, որ Տնտեսագիտական մայր բուհը սերտորեն համագործակցում է գործատուների հետ։ «Տնտեսագիտական համալսարանում բարեփոխումների շրջան է, մեծ ուշադրություն է դարձվում գործընկերային հարաբերություններին, ուսանողներին գործնական հմտությունների փոխանցմանը, ինչի նպատակով էլ ստեղծել ենք Change Lab-ը։ Կարծում եմ՝ ձեր հաջողության պատմությունը կարող է ոգեշնչել մեր ուսանողներին»,- ասաց ՀՊՏՀ ռեկտորը՝ հավելելով, որ բուհը բաց է համագործակցության համար։
Ընկերության գործառնական տնօրեն Հայկազ Աղայանը, որը ՀՊՏՀ «Բիզնեսի կազմակերպում» մասնագիտության 2016 թ․ շրջանավարտ է, շեշտեց, որ gg-ում հայտնվելու և կայանալու իր հաջողության պատմության կերտման գործում մեծ է հարազատ համալսարանի, դասախոսական կազմի աջակցությունը։ «Այն հանգամանքը, որ համալսարանում որպես մարդ և մասնագետ կայանում ես, շատ կարևոր է։ Ես միշտ պատմում եմ իմ պատմությունը, թե ինչպես եմ համալսարանից հայտնվել gg-ում»,- ասաց նա։
ՀՊՏՀ-ի հետ համագործակցության հնարավորություններին անդրադարձավ ընկերության տնօրեն Քնարիկ Գրիգորյանը: Ծովինար Սարգսյանն ընդգծեց՝ ՀՊՏՀ-ում վերջին երեք տարիներին իրականացվում են աննախադեպ աշխատանքներ, ստեղծվում են սովորելու, կայանալու բազում հնարավորություններ:
Արդեն ՀՊՏՀ ուսանողների հետ հանդիպմանը Քնարիկ Գրիգորյանն ու Հայկազ Աղայանը հիշեցին ընկերության ստեղծման պատմությունը, իրենց առաջին քայլերը ստարտափի իրականացման ճանապարհին, պատմեցին, թե որքան ուժգին էին հավատում այն գաղափարին, որը կարճ ժամանակ անց իսկական հեղափոխություն էր անելու ուղևորափոխադրման շուկայում։
ՀՊՏՀ ուսանողներին gg-ի երիտասարդ թիմի անդամների խորհուրդը մեկն է՝ ունենալ մեծ երազանքներ, հավատալ դրանց, ուղիներ փնտրել այդ երազանքներին միս ու արյուն տալու համար։ Եվ ամենակարևորը՝ սիրել այն, ինչ անում են։

Ваша история успеха может вдохновить наших студентов: АГЭУ и компания gg подписали меморандум
Сегодня ректор АГЭУ Диана Галоян и директор компании gg подписали меморандум о сотрудничестве, предполагающий организацию практики студентов с возможностью дальнейшего трудоустройства в Компании, проведение мастер-классов. На встрече присутствовали директор департамента внешних связей АГЭУ Лусине Даниелян, начальник центра карьеры Татевик Варданян, функциональный директор Компании Айказ Агаян и директор Первой бизнес-школы Цовинар Саргсян, благодаря усилиям которой стало возможным данное сотрудничество.
Приветствовав гостей и выразив благодарность Цовинар Саргсян, Диана Галоян представила работу, которая ведется с целью укрепления связей между АГЭУ и рынком труда, подчеркнув, что АГЭУ тесно сотрудничает с работодателями. “В АГЭУ сейчас проводятся реформы, большое внимание уделяется установлению и укреплению партнерских отношений, развитию практических навыков студентов, с этой целью был создан Change Lab. Я считаю, что ваша история успеха может вдохновить наших студентов”, - отметила Диана Галоян, добавив, что наш вуз открыт для сотрудничества.
Функциональный директор Компании Айказ Агаян, являющийся выпускником АГЭУ 2016 г. (направление подготовки – “Организация бизнеса”), отметил, что в его становлении в компании gg большой вклад имеет родной вуз, поддержка профессорско-преподавательского состава. “Роль университета в деле становления человека и специалиста огромна. Я всегда рассказываю свою историю, как я из университета попал в компанию gg”, - сказал он.
Возможности сотрудничества с АГЭУ представила директор Компании Кнарик Григорян. Цовинар Саргсян подчеркнула, что за последние 3 года в АГЭУ была проделана беспрецедентная работа, создаются все условия для учебы и самореализации студентов.
Уже в ходе встречи со студентами АГЭУ Кнарик Григорян и Айказ Агаян вспомнили историю создания Компании, свои первые шаги в качестве стартапа, рассказали, как они верили в свою идею, которая некоторое время спустя совершила революцию на рынке пассажироперевозок.
Совет молодой команды компании gg студентам АГЭУ – мечтать о многом, верить в свои мечты, искать пути для их воплощения в жизнь. А самое главное – любить то, чем занимаешься.