ՀՊՏՀ-ն և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության ՆՁԱԿ կենտրոնը կհամագործակցեն
ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանն այսօր ընդունեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության «Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Հայկ Մարգարյանին և փոխտնօրեն Համլետ Մկրտչյանին։
Էկոնոմիկայի նախարարության նշված կենտրոնն իրականացնում է նորարարությունների, նորամուծական գաղափարների զարգացման գործընթաց` աջակցելով դրանց առևտրայնացման նախապատրաստման համար անհրաժեշտ աշխատանքների իրականացման։ Տեխնոլոգիաների առևտրայնացման գործընթացում փոքր և միջին ձեռներեցներին աջակցելու հարցում մեծապես կարևորվում է կրթական բաղադրիչը, հետևաբար՝ համալսարանների հետ համագործակցությունը։
ՀՊՏՀ-ում կայացած հանդիպմանը ռեկտոր Դիանա Գալոյանը նշեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանում մեծ ուշադրություն է դարձվում ուսանողների բիզնես-գաղափարներին, ավելին՝ դրանց իրականացմանն աջակցելու համար ստեղծվել է Change Lab-ը՝ «Փոփոխությունների կառավարում» լաբորատորիան։
ՆՁԱԿ տնօրենը շնորհակալություն հայտնեց ընդունելության և համագործակցության պատրաստակամության համար՝ մեծապես կարևորելով Տնտեսագիտական համալսարանի ներուժը։

АГЭУ и Национальный центр инноваций и предпринимательства Министерства экономики РА будут сотрудничать
Ректор АГЭУ Диана Галоян и директор департамента внешних связей Лусине Даниелян сегодня приняли директора ГНКО “Национальный центр инноваций и предпринимательства” Министерства экономики РА Айка Маргаряна и заместителя директора Центра Гамлета Мкртчяна.
Центр поддерживает инновационные идеи, способствуя осуществлению необходимых работ по их коммерциализации. В процессе коммерциализации технологий в вопросе оказания поддержки малому и среднему бизнесу чрезвычайно важна образовательная составляющая, а следовательно – сотрудничество с университетами.
В ходе встречи в АГЭУ Диана Галоян отметила, что наш университет уделяет большое внимание бизнес-идеям студентов, и с целью оказания поддержки в реализации бизнес-идей была создана лаборатория “Управление изменениями” Change Lab.
Директор Национального центра инноваций и предпринимательства выразил благодарность за прием и готовность к сотрудничеству, отметив огромный потенциал АГЭУ.