«Գիտելիքի աշխարհ». անգլախոս ուսանողներին խրախուսող նոր նախաձեռնություն
Լեզուների ամբիոնը անգլերենի բարձր իմացություն ունեցող ուսանողներին համախմբող և խրախուսող հերթական միջոցառումն է նախաձեռնել, որը կրում է «Գիտելիքի աշխարհ» խորագիրը: Նախաձեռնության մեկնարկն ազդարարվեց այսօր՝ «Առաջնորդությունն անցյալում, ներկայում, ապագայում» թեմայով քննարկմամբ, որին մասնակցում էին կառավարում...
ՀՊՏՀ ուսանողներն Արցախում էին՝ «Ուսանողներն առաջնագծում» ծրագրով
31.10.2017
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության և բուհի ղեկավարության աջակցությամբ իրականացվել է «Ուսանողներն առաջնագծում» ծրագիրը. հոկտեմբերի 25-26-ը 50 ՀՊՏՀ-ականներ, այդ թվում՝ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողներ, եղել են Արցախում: Ծրագիրն իրականացվել է Ուսանողության միջազգային...

«Мир знаний»: новая инициатива, для англоговорящих студентов
Кафедра языков проинициировала очередное мероприятие для студентов, хорошо владеющих английским языком, которое носит название «Мир знаний». Старт инициативы был дан сегодня с обсуждением на тему: «Лидерство в прошлом, настоящем и будущем, в котором присутствовали студенты 2-ого курса специальности «Управления»,...
При поддержки студенческого совета АГЭУ, при поддержке молодежной организации РНП и руководства вуза была реализована программа “Студенты на первой линии”: 25-26 октября, 50 АГЭУ-овцев, в том числе студенты финансово-экономичского колледжа, побывали в Арцахе. Программа была реализована в рамках Международных...