Շարժունության ծրագրեր. ՀՊՏՀ լավագույն փորձի ներկայացում Վանաձորում
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրերի գրասենյակի նախաձեռնությամբ ծրագրերի տեղեկատվական օրերի շրջանակում հանդիպում է տեղի ունեցել Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում, որին մասնակցելու է հրավիրվել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը: Նա հանդես է...
Աշխատաժողով ու վերապատրաստում. մասնակցել են ՀՊՏՀ գիտնականները
Հուլիսի 1-2-ը Վանաձորի պետական համալսարանում տեղի է ունեցել «Զալցբուրգի սկզբունքների հիման վրա կրթական երրորդ մակարդակի կառուցվածքային զարգացում» խորագիրը կրող ԵՄ Տեմպուսի Վերիտաս ծրագրի աշխատաժողովը և վերապատրաստումը, որին,  որպես ասպիրանտների գիտական ղեկավարներ, մասնակցել են տ.գ.թ., դոցենտներ, ՀՊՏՀ-ում...

Отдел внешних связей АГЭУ сообщает, что 30 октября по инициативе Офиса программ “Эразмус +” в Армении в рамках информационных дней прошла встреча в Ванадзорском технологическом центре, на которой была приглашена также начальник отдела внешних связей АГЭУ Вард Гукасян. Она выступила с докладом на тему: “Как управлять...
1-2 июля Ванадзорском государственном университете состоялся форум и переподготовка программы Веритаса Темпуса  ЕС «Структурное развитие третьей образовательной степени на основе Зальцбургских принципов», в которых, в качестве научных руководителей, приняли участие к.э.н., доцент, координатор программы Веритаса...