ՀՊՏՀ-ում է Պորտոյի համալսարանի դասախոսը
Տնտեսագիտություն մասնագիտության 3-րդ կուրսում նոր ուսումնաշրջանի առաջին դասն այսօր վարեց Պորտոյի համալսարանի քաղաքաշինության ամբիոնի դասախոս Էմիլիա Ռոբելոն, որը ՀՊՏՀ-ում է ԵՄ «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում: «Շրջակա միջավայրի տնտեսագիտություն» առարկայի ներածական դասին նա խոսեց հողային հարաբերությունների կարգավորման...
ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները մասնակցել են ՆՁԱԿ-ում կազմակերպված քննարկման
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի (ՆՁԱԿ) գիտատեխնիկական գրադարանը հունիսի 7-ին «Հանդիպում գրքերի հեղինակների, գիտնականների հետ» միջոցառումների շրջանակում կազմակերպել է Շրջակա միջավայրի համաշխարհային օրվան նվիրված «Ավելի մաքուր, առողջ և կանաչ Երկիր մոլորակ» խորագրով...

Сегодня Эмилия Робело, профессор кафедры гражданской инженерии Университета Порто, посетила АГЭУ в рамках программы «Эразмус +» и прочитала лекции для студентов 3 курса специальности «Экономика». Во время вводного тренинга по «Экономике природопользования» она рассказала о международном опыте регулирования земельных...
11.06.2019
7 июня 2019г. Научно-техническая библиотека Национального центра инноваций и предпринимательства организовала встречу-обсуждение из серии встреч с авторами книг и учеными под названием «Более чистая, здоровая и зеленая планета Земля», посвященное Всемирному дню окружающей среды. Цель мероприятия – придать значимость...