Ծանոթանալով մշակութային արժեքներին. ուսանողները ճանաչողական այցեր են կատարել
ՀՊՏՀ տնտեսագիտության տեսություն մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողները տարվա ավարտին ճանաչողական այցեր են կատարել Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր՝ հարստացնելով հայկական մշակութի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները: Նշված կուրսի մի խումբ ուսանողներ, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Վահե Բուլանիկյանի...
19.07.2015
Հուլիսի 17-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղ ճանաչողական այց է կատարել ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլզը: Այցի հիմական նպատակն է եղել ծանոթանալ «Խաղաղության կորպուս» ծրագրի շրջանակներում ստեղծված տնտեսագիտական հետազոտությունների կենտրոնի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում են մասնաճյուղից:...

Студенты АГЭУ сделали познавательные визиты
Студенты 4-го курса специальности “Теория экономики” к концу года посетили Историко-культурные места Армении, обогащая свои знания в сфере армянской культуры. Группа студентов указанного курса, по инициативе доцента кафедры теории экономики, к.э.н., Ваге Буланикяна, 10 декабря побывали в Центре народного творчества...
Чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Ричард Миллс  17 июля посетили с ознакомительным визитом Егегнадзорский филиал АГЭУ. Основной целью визита является ознакомление с работами центра экономических исследований в рамках “Корпуса мира”. Об этом сообщает филиал. Основные положения, связанные с работой...