Հուլիսի 17-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղ ճանաչողական այց է կատարել ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլզը: Այցի հիմական նպատակն է եղել ծանոթանալ «Խաղաղության կորպուս» ծրագրի շրջանակներում ստեղծված տնտեսագիտական հետազոտությունների կենտրոնի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում են մասնաճյուղից:
Կենտրոնի աշխատանքների հետ կապված հիմնական դրույթները ներկայացրել են մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, հետազոտական կենտրոնի փորձագետ Արմեն Քթոյանը, ինչպես նաև «Խաղաղության կորպուսի» կամավոր Բրայան Սալիբան: Նրանք կարևորել են մասնաճյուղի մասնավոր հատվածի և տարածքային ու տեղական մարմինների հետ համագործակցությունը: Դեսպանը շեշտադրում է կատարել հետազոտական կենտրոնի հետագա աշխատանքների շարունակականության և այլ ոլորտների հետ համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշության վրա:
Դեսպանի և նրան ուղեկցող անձանց ողջունել են ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, Վայոց ձորի փոխմարզպետ Մելս Հարությունյանը և Եղեգնաձորի փոխքաղաքապետ Վարդան Ավագյանը:
Հանդիպման ավարտին դեսպանը հարցազրույց է ունեցել ուսանողների և դասախոսների հետ: Նա ցանկություն է հայտնել հետագայում ևս այցելելու մասնաճյուղ` հետազոտական կենտրոնի զարգացման արդյունքները տեսնելու ակնկալիքով:

Количество просмотров: 1033
Чрезвычайный и полномочный посол США в Армении Ричард Миллс  17 июля посетили с ознакомительным визитом Егегнадзорский филиал АГЭУ. Основной целью визита является ознакомление с работами центра экономических исследований в рамках “Корпуса мира”. Об этом сообщает филиал.
Основные положения, связанные с работой центра представил директор филиала Сос Хачикян, эксперт исследовательского центра Армен Ктоян, а также волонтер “Корпуса мира” Браян Салибан.
Посла и сопровождающих их лиц приветствовали проректор по учебно-организационным работам Мирдат Арутюнян, заместитель марзпета региона Вайоц Дзор Мэлс Арутюнян и заместитель мэра Егегнадзора Вардан Авагян.
В завершение встречи посол провел беседу со студентами и преподавателями. Он выразил желание в дальнейшем посетить филиал, ожидая увидеть результаты развития исследовательского центра.