Այսօր մեկնարկել է ՀՊՏՀ առկա (անվճար և վճարովի) մագիստրատուրայի ընդունելությունը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2019-2020 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է առկա մագիստրատուրայի ընդունելություն: Հունիսի 3-12-ը առկա մագիստրատուրայի ընդունելության 1-ին փուլն է՝ անվճար տեղերի համար, որին կարող են դիմել միայն այս տարվա ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի՝ 86 և ավելի ՄՈԳ ունեցող շրջանավարտները:
Հունիսի 3-ից հուլիսի 5-ը առկա մագիստրատուրայի ընդունելության 2-րդ փուլն է՝ վճարովի տեղերի համար:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովն աշխատում է ամեն օր՝ շաբաթ-կիրակի և տոն օրերը ներառյալ, ժամը 9.00-17.30-ը (Նալբանդյան 128, ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին հարկ, հեռ.՝ 593 473):
Մագիստրատուրայի ընդունելության մասին հայտարարությանը ծանոթացեք ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» բաժնում՝ հետևյալ հղումով:

Сегодня начался прием на очную магистратуру АГЭУ
Армянский государственный экономический университет объявляет прием на очную магистратуру 2019-2020 учебного года. С 3-12 июня первый этап приема на очную магистратуру, на бесплатные места, на которые могут обращаться только выпускники очного бакалавриата АГЭУ этого года, имеющие СКО 86 и выше.
С 3-го июня по 5-е июля состоится 2-ой этап приема на очную магистратуру, на платные места.
Приемная комиссия АГЭУ работает ежедневно, включая выходные и праздничные дни, с 9:00-17:30 ( ул. Налбандяна 128, 1-ый этаж финансового факультета, тел. 593-473).
Объявление о приеме на очную магистратуру размещено в разделе «Абитуриент» на официальном сайте АГЭУ, по следующей ссылке.