«Ամերիաբանկը» մասնագետ է փնտրում
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժինը տեղեկացնում է, որ «Ամերիաբանկը» փնտրում է տաղանդների ներգրավման ավագ մասնագետի:
Ստորև բանկի հայտարարությունն է:
ՍՏՈՐԱԲԱԺԱՆՈՒՄԸ` Մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժին
ՊԱՇՏՈՆԸ` Տաղանդների ներգրավման ավագ մասնագետ
ԱՐՏՈՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ
· Արտոնությունների բարձր մրցակցային փաթեթ
· Հիմնական աշխատանք, աշխատանքն անմիջապես սկսելու և անորոշ ժամկետով աշխատելու հնարավորություն
· Մասնագիտական և աշխատանքային առաջխաղացման հնարավորություն
ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՆԿԱՐԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ
Ամերիաբանկը փնտրում է տաղանդավոր մասնագետի՝ անձնակազմի համալրման ոլորտում բազմակողմանի փորձով՝ տաղանդների որոնումից մինչև հարցազրույցների անցկացում և աշխատանքի ընդունում: Սա հիանալի հնարավորություն է կազմակերպված, ստեղծագործ, մոտիվաված տաղանդավոր մասնագետի համար մասնակցելու Երազանքի թիմում տաղանդների ներգարվման գործընթացին:
ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՊԱՐՏԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
• Լավագույն փորձին համապատասխան հմտություններ դրսևորել անձնակազմի համալրման գործընթացում
• Ամրապնդել բանկի համբավը որպես լավագույն գործատու
• Համակարգել անձնակազմի համալրման գործընթացը (տեղադրել թափուր աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ, փնտրել թեկնածուների, ղեկավարել աշխատանքի ընդունման և հարցազրույցների գործընթացները, վարել թեկնածուների հետ հարցազրույցներն ու բանակցությունները, մշակել և ներկայացնել աշխատանքի առաջարկներ և այլն)
• Կատարել անձնակազմի համալրման գործընթացի վերլուծություն համապատասխան գործիքների ու չափանիշների կիրառմամբ
• Պատրաստել հաշվետվություններ և հանդես գալ գործընթացների բարելավման առաջարկություններով
• Ղեկավարել բուհ-երի հետ իրականացվող ուսումնական պրակտիկայի ծրագրերը
• Մասնակցել աշխատանքի տոնավաճառների և նմանատիպ այլ միջոցառումների, ներկայացնել բանկը, հաստատել մասնագիտական կապեր
• Համագործակցել մասնագիտական միությունների, բուհ-երի և այլ համայնքների հետ` որակյալ կադրերի պահուստ ձևավորելու նպատակով
• Մշակել գրավիչ պաշտոնեական հրահանգներ, որոնք հստակ նկարագրում և շուկայում արդյունավետ կերպով ներկայացնում են յուրաքանչյուր թափուր աշխատատեղ
• Ընկերության ներսում թափուր պաշտոն ունեցող ստորաբաժանման ղեկավարի համար հանդես գալ որպես վստահելի գործընկեր և կոնտակտային անձ
• Oժանդակություն, տեղեկատվություն և խորհրդատվություն տրամադրել նոր աշխատակիցներին և նրանց ղեկավարներին ադապտացման ընթացքում
• Ղեկավարել անձնակազմի ընտրությանն ու համալրմանն առնչվող տարբեր նախագծեր
ՆՎԱԶԱԳՈՒՅՆ ՊԱՀԱՆՋՆԵՐԸ
• Պրոակտիվություն և աշխատանքը ոգևորությամբ կատարելու պատրաստակամություն
• Բարձրագույն կրթություն
• Առնվազն 3 տարվա աշխատանքային փորձ անձնակազմի համալրման ոլորտում
• Բոլոր մակարդակի ղեկավարների, գործընկերների ու տարբեր փորձառություն ունեցող թեկնածուների հետ արդյունավետորեն գրավոր և բանավոր հաղորդակցվելու հմտություններ
• Անձնակազմի ընտրության գործնական փորձառություն տարբեր բնագավառներում (նպատակային առաջարկներ ղեկավարների համար, հարցազրույց հեռախոսով, երաշխավորություն տրամադրած անձանց հետ, կապի հաստատում և այլն)
• Էթիկա և պատասխանատվություն
• Վերլուծություն իրականացնելու, որոշում կայացնելու զարգացած հմտություններ
• Ինքնամոտիվացում և աշխատանքի հրատապությունը գիտակցելու ունակություն
• Ուշադրություն մանրուքների հանդեպ, կազմակերպչական հմտություններ, միաժամանակ տարբեր առաջադրանքներ կատարելու ունակություն, ճկունություն
• Եռանդ և նոր մարտահրավերներ ընդունելու ձգտում
• Խնդիրներ լուծելու, կոնֆլիկտներ կառավարելու և բանակցելու հմտություններ
• Էմոցիոնալ հասունություն
• Մեծ ձգտումներ, լարված իրավիճակներում պրոֆեսիոնալ պահվածք դրսևորելու ունակություն
• Հայերենի, ռուսերենի և անգլերենի գերազանց իմացություն
• MS Office փաթեթի լավ իմացություն
• Մասնագիտական որակավորումը (CMI, PHR, HRCI, SHRM և այլն) կդիտվի որպես առավելություն,
• Ցանկացած մարդու հետ հաղորդակցվելու, խելահեղ նպատակների իրագործման մեջ ներդրում ունենալու ցանկություն, խիզախություն
ՎԱՐՁԱՏՐՈՒԹՅՈՒՆԸ` Մրցակցային: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ աշխատակիցների համար սահմանված արտոնությունների փաթեթ, այդ թվում, բայց ոչ միայն՝ տարեկան պարգևավճար, ապահովագրական փաթեթ, արտոնյալ պայմաններով բանկային ծառայություններ, բազմաբնույթ վերապատրաստումներ, անհատական մասնագիտական զարգացման պլան և այլն:
ԴԻՄՈՒՄՆԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՄԱՆ ԸՆԹԱՑԱԿԱՐԳ` Մրցույթին մասնակցելու համար խնդրում ենք լրացնել դիմում/հայտի ձևը, ցանկության դեպքում կցել նաև CV-ն և ուղարկել հետևյալ էլ. հասցեով` hr.hrm@ameriabank.am: Նամակի վերնագրում խնդրում ենք նշել պաշտոնի անվանումը:

"Америабанк" ищет специалиста
Отдел рынка труда и работы с выпускниками департамента внешних связей АГЭУ сообщает, что "Америабанк" ищет ведущего специалиста.
СТРУКТУРНОЕ ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ: Отдел управления человеческими ресурсами
ДОЛЖНОСТЬ: Старшый специалист по привлечению талантов
ПРЕИМУЩЕСТВА И ЛЬГОТЫ
· Конкурентоспособный пакет льгот
· Полная занятость, бессрочный трудовой договор, возможность непосредственно приступить к исполнению обязанностей
· Перспективы карьерного роста и развития
ОБЩЕЕ ОПИСАНИЕ:
ЗАО Америабанк требуется энергичная личность с полноценным опытом подбора персонала, от выявления талантов и привлечения потенциальных кандидатов до проведения интервью и принятия на работу. Это великолепная возможность для высокоорганизованных, креативных и мотивированных личностей, готовых помочь Команде мечты в привлечении новых талантов.
ОСНОВНЫЕ ОБЯЗАННОСТИ
• Демонстрация максимального профессионализма в процессе подбора персонала
• Поддержание репутации банка как лучшего работодателя
• Координирование процесса найма (размещение объявлений о вакансиях, поиск кандидатов, управление процессами найма и собеседований, проведение собеседований и переговоров с кандидатами, составление и представление предложений о работе и т. д.)
• Проведение аналитики процессов, связанных с подбором персонала, с использованием различных инструментов и показателей
• Составление периодической отчетности и представление рекомендаций по улучшению процессов
• Управление программами стажировок, проводимыми с ВУЗ-ами
• Участие в ярмарках вакансий и прочих мероприятиях подобного рода от имени банка, налаживание профессиональных связей
• Сотрудничество с профессиональными ассоциациями, ВУЗ-ами и прочими объединениями с целью пополнения кадрового резерва
• Составление привлекательных должностных инструкций для подчеркивания и эффективного представления каждой вакансии на рынке
• Содействие руководителю подразделения, в котором открыта вакансия, в качестве надежного партнера и связывающего звена
• Содействие, консультации и поддержка руководителям и новым сотрудникам в процессе адаптации
• Управление различными проектами по подбору персонала
ОСНОВНЫЕ ТРЕБОВАНИЯ
• Проактивность и готовность выполнять работу
• Высшее образование
• Минимум 3 года опыта работы в данной сфере
• Способность эффективного взаимодействия (письменного и устного) с руководителями всех уровней, коллегами и кандидатами из различных сфер и с различным уровнем опыта
• Практический опыт подбора персонала («охота за талантами», телефонное интервью, проверка рекомендаций и пр.)
• Этика и ответственность
• Развитые аналитические навыки и навыки принятия решений
• Самомотивация и способность осознавать срочность работы
• Внимательность к деталям, развитые организационные навыки, умение работать в условиях многозадачности, гибкость
• Драйв и стремление к новым вызовам
• Умение решать проблемы, конфликты и вести переговоры
• Эмоциональная зрелость
• Амбициозность, способность демонстрировать профессиональную выдержку в сложных ситуациях
• Отличное знание армянского, русского и английского языков
• Хорошее знание MS Office
• Профессиональная сертификация (CMI, PHR, HRCI, SHRM и пр.) считается преимуществом.
• Умение общаться с любимы людьми, отсутствие страха и желание помогать людям в достижении амбициозных целей.
РАЗМЕР ОПЛАТЫ: Конкурентный. Пакет льгот, установленный для сотрудников ЗАО «Америабанк», в том числе, но не только: годовой бонус, страховка, банковские услуги на льготных условиях, широкий выбор профессиональных курсов и тренингов, индивидуальный план развития и пр.
ПРОЦЕДУРА ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ЗАЯВОК: для участия в конкурсе необходимо заполнить анкету и отправить вместе с CV (по желанию) по электронному адресу hr.hrm@ameriabank.am, указав в заголовке сообщения название должности.