Ծրագրի հրավեր՝ «Ամերիաբանկից»
*Ունեք բարձրագույն կրթություն` առաջատար համալսարանների շրջանավարտ են ֆինանսների և տնտեսագիտության, տեխնիկական կամ հումանիտար բնագավառներում,
*Ճկուն են` լավ տիրապետում են համակարգչին և լեզուների (հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն)
*Ստեղծագործ են՝ նոր մարտահրավերներ ընդունող և նորարարական գաղափարներով ու մոտեցումներով լի,
- Թիմային՝ բաց, համագործակցող, կառուցողական և վստահելի, կարողանում եք համագործակցել տարբեր մշակույթների, սոցիալական խմբերի հետ,
հրավիրում է մասնակցելու «Ամերիա Սերունդ» ծրագրին:
Առավելություններն են՝
- Ֆինանսների (տնտեսության, բիզնեսի, մարքեթինգի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ներդրումային բանկային գործառնությունների, նախագծերի կառավարման, խորհրդատվության և այլն) ոլորտում տեսական գիտելիքների և գործնական հմտությունների համակցություն,
- Ամենաարագ միջոց վստահ բարձրակարգ մասնագետ դառնալու համար,
- Ամերիաբանկի առաջատար մասնագետների մոտ եզակի վերապատրաստում անցնելու հնարավորություն,
- Խթանիչ և անընդհատ զարգացող միջազգային միջավայր,
- Վերապատրաստում լավագույն բիզնես-ստանդարտների հիման վրա` գործարար էթիկայի կանոնների և համաշխարհային պրակտիկայի սկզբունքների պահպանման պայմաններում,
- «Ամերիա» խմբի յուրօրինակ միջավայր և մշակույթ,
- Աչքի ընկնելու հնարավորություն` ձեռքբերված եզակի փորձի շնորհիվ,
- Կրթության հնարավորություն` ամսական փոխհատուցմամբ,
- Ուղեգիր դեպի ապագա առաջնորդների սերունդ,
«Ամերիա Սերունդ» ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է անցնել չորս հիմնական փուլ` դիմում, ընտրություն, վերապատրաստում և աշխատանքի ընդունում:
- «Ամերիա Սերունդ» ծրագրի մասնակիցը դառնալու համար անհրաժեշտ է լրացնել դիմում-հայտի ձևը, որը իր մեջ ներառում է նաև կարճ շարադրություն/ակնարկ (200 բառ) հետևյալ թեմաներից մեկով՝ «Մի խորհուրդ, որ փոխեց իմ կյանքը», «Հաջողության բանաձև. հաջողության հասնելու հիմնական գրավականները»,«Տեխնոլոգիաների ազդեցությունը մարդկային մտածելակերպի վրա», «Բնապահպանական աղետ`բնությանը հասցված վնասի արդյունքում», ներկայացնել մոտիվացիոն նամակ, որտեղ անհրաժեշտ է նշել հիմնական պատճառները, թե ինչու եք ցանկանում դիմել մեզ, ինչ գիտեք «Ամերիա» խմբի մասին և Ձեր սպասումները ծրագրից:
Եթե Դուք ակտիվ եք, նպատակասլաց, պատրաստ եք նոր մարտահրավերների և ցանկանում եք դառնալ երազանքի թիմի անդամ, անհրաժեշտ է լրացնել ներկայացված դիմում/հայտի ձևը, կցել CV-ն` ներառելով համապատասխան որակավորումներն ու փորձը, ինչպես նաև երաշխավորող անձանց կոնտակտային տվյալները, և ուղարկել հետևյալ էլ. հասցեին` generationA@ameriabank.am : Նամակի վերնագիր դաշտում պետք է նշել «Ամերիա Սերունդ» անվանումը և Ձեր անունը և ազգանունը, այլապես Ձեր դիմումը չի դիտարկվի:

Приглашение на программу из «Америабанка»
*Имеете  высшее  образование: выпускники  ведущих  университетов  финансовой  и  экономической,  технической  или  гуманитарной  областей,
*Гибкие, хорошо  владеют  компьютером  и  языками   (армянским, английским, русским),
*Творческие,  принимающие  новые  призывы  и  полные   инновационными  идеями  и  подходами,
• Командные: открытые, сотрудничающие, конструктивные  и  надежные, умеете  сотрудничатьс  различными  культурами, социальными  группами.
Преимущества:
• В  финансовой  сфере  (экономика, бизнес, маркетинг, информационные  технологии, инвестиционные  банковские  операции, управление  проектами, консультации  и  т.д.) совместимость  теоретических  знаний  и  практических  навыков,
• Самый  быстрый  способ  для   становления  уверенного  специалиста  высокой  квалификации,
• Уникальная  возможность  пройти  переподготовку  у  ведущих  специалистов  Америабанка,
• Стимулирующая  и  постоянно  развивающая  международная  среда,
• Переподготовка  на  основе  лучших  бизнес-стандартов  в  условиях  сохранения  правил  бизнес-этики  и  принципов  мировой  практики,
• Особая  среда  и  культура  группы  «Америа»,
• Возможность  отличиться  благодаря  приобретенному  исключительному  опыту,
• Возможность  образования  с  месячным  возмещением,
• Путевка  в  будущее  поколение  лидеров.
Для  участия  в  программе  «Поколение  Америа» необходимо  пройти  четыре  основных   тура: заявление, отбор, переподготовка  и  прием  на  работу. Участник  программы  «Поколение  Америа»должен  заполнить    форму   заявки, которая  в  себе  включает  и  короткое  сочинение/ намек (200слов) на  одну  из  следующих  тем  «Один  совет, который  изменил  мне  жизнь», «Формула успеха, основные залоги достижения  успеха», «Влияние  технологий  на  человеческое  мышление», «Экологическая  катастрофа  в  результате  причиненного  вреда  природе», представить  мотивационное  письмо, в  котором  необходимо  отметить   основные  причины, почему  вы  желаете  обратиться  к  нам, что  знаете  о  группе  «Америа» и  Ваши  ожидания  от  программы.
Если  Вы  активны,  готовы  на  новые  призывы  и  желаете  стать  членом  желаемой   команды,необходимо  заполнить  форму  представленной заявки,  приложить  CV,  в  том  числе  и  соответствующую  квалификацию  и  опыт,  а  также   контактные  данные   рекомендующих  лиц, и  выслать  на  следующий  эл. адрес: generationA@ameriabank.am .  В  поле  темы  письма  нужно  отметить  название  «Поколение  Америа» и  Ваше  имя  и  фамилие   в  противном  случае    Ваше  заявление  не  будет  рассматриваться.