Կրթաթոշակային ծրագիր (ՄԱԿ)
ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագիրը հրավիրում է մասնակցելու ՄԱԿ/Ճապոնիա երկարաժամկետ կրթաթոշակների ծրագրին: Ծրագիրը հիմնադրվել է ՄԱԿ-ի Բաց տիեզերքի հարցերով գրասենյակի և Ճապոնիայի կառավարության կողմից`  Կյուշուի  տեխնոլոգիական ինստիտուտի հետ համագործակցությամբ:
2013-2014 ուսումնական տարում մագիստրոսական կրթության ստանալու համար Ծրագրին կարող են դիմել առավելագույնը երկու ուսանող, իսկ դոկտորական ծրագրի համար` չորս ուսանող:
Ընտրությունն անցած թեկնածուների բնակվելու և ուղևորվելու (դեպի Ճապոնիա և հետադարձ) համար անհրաժեշտ գումարը կտրամադրի Ճապոնիայի կառավարության կրթաթոշակների ծրագիրը (MEXT), իսկ ընդունելությանը մասնակցելու և քննությունների համար անհրաժեշտ գումարը կվճարի KIT-ը: Վերջնական դիմումները և մյուս բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերն ընդունվում են ՄԱԿ-ի Բաց տիեզերքի հարցերով գրասենյակի կողմից մինչև 2014թ.-ի հունվարի  27-ը:
Ծրագրի, ինչպես նաև դիմումների և անհրաժեշտ փաստաթղթերի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ այցելելով http://www.unoosa.org/oosa/en/SAP/bsti/fellowship.html կայքէջը:

Стипендиальная программа (ООН)
Программа  развития  ООН  приглашает  участвовать  в  долгосрочной  стипендиальной  программе  Япония/ ООН. Программа  основана  управлением  ООН по  вопросам  Открытого  космоса  и  правительством  Японии  при  сотрудничестве  с  технологическим  институтом  Кюшу.
В  2013-2014
учебном  году  для  получения  магистрского  образования  в  Программу  могут  обратиться  максимум  2  студента, а  для  докторской  программы – 4 студента.
Сумму  на  транспортные  затраты  и  затраты  проживания  кандидатов, прошедших  отборочный  тур, предоставит стипендиальная  программа  правительства  Японии (MEXT), а  необходимую  сумму  для  участия  во  вступительных  экзаменах  предоставит   KIT.  Окончательные  заявления  и  все  необходимые  документы  принимаются  до  27-го  января  2014 года  в  управлении  ООН  по  вопросам  Открытого  космоса. Подробную  информацию  о  программе, заявлениях  и  необходимых  документах  можете  получить,    посетив страницу  сайта:http://www.unoosa.org/oosa/en/SAP/bsti/fellowship.html.