Իսահակ Իսահակյանի անվան կրթաթոշակ
ՀՀ Կենտրոնական բանկը հայտարարում է մրցույթ Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետի, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Արցախի պետական համալսարանի տնտեսաիրավաբանական ֆակուլտետի բարձր առաջադիմությամբ ուսանողներին Իսահակ Իսահակյանի անվան կրթաթոշակ նշանակելու համար:
ՀՀ ԿԲ պաշտոնական կայքում  (cba.am ) հրապարակված հայտարարության համաձայն՝ մրցույթին կարող են մասնակցել բակալավրիատի 3-րդ, 4-րդ կուրսերի և մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսերի գերազանց առաջադիմությամբ (ուսումնառության առաջին տարվանից սկսած) ուսանողներ:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև սույն թվականի նոյեմբերի 8-ը Կենտրոնական բանկի անձնակազմի կառավարման վարչություն ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերը.
1.դիմումի ձև (տեղադրված է Կենտրոնական բանկի կայքում)
2.անձնագրի պատճեն
3. մեկ գունավոր լուսանկար
4.սոցիալական ապահովության քարտի պատճեն  կամ սոցիալական ապահովության քարտ  չունենալու մասին տեղեկանք
5.տեղեկանք բարձրագույն ուսումնական հաստատությունից բարձր առաջադիմության վերաբերյալ` սկսած բարձրագույն ուսումնական հաստատություն ընդունվելու պահից
6. ստուգման գրքույկի պատճեն
7.վերլուծական / հետազոտական նյութ (ոչ ավելի քան տասը տպագիր էջ) հետևյալ ոլորտների շրջանակում որևէ թեմայով.
-Մաթմեթոդները տնտեսագիտության մեջ
-Մակրոտնտեսագիտություն և դրամավարկային քաղաքականություն
-Միջազգային տնտեսագիտություն և միջազգային առևտուր
-ֆինանսական տնտեսագիտություն և կապիտալի շուկա
-ֆինանսական համակարգի կայունություն
-Պետական ֆինանսներ
-Աշխատուժի շուկա
-Տնտեսական աճ և զարգացում անցումային տնտեսությունների համար:
Հանձնաժողովի կողմից լավագույն ճանաչված ուսանողներին 6 ամիս ժամկետով կհատկացվի Իսահակ Իսահակյանի անվան կրթաթոշակ (ամսական 50 000 դրամ):
Մանրամասն տեղեկությունների համար զանգահարել 59-26-34 հեռախոսահամարով: Անձնակազմի կառավարման վարչություն :Էլ.փոստ` hrm@cba.am :

Стипендия имени Исаака Исаакяна
Центральный  Банк  РА  объявляет  конкурс  для  назначения  стипендий  имени  Исаака  Исаакяна   студентам  с  высокой  успеваемостью  экономического  факультета  Ереванского  государственного  университета, Армянского  государственного  экономического  университета  и  экономическо-юридического  факультета  Арцахского  государственного  университета.
Согласно  опубликованному  объявлению  в  официальном  сайте  ЦБ  РА  (cba.am ),   в  конкурсе  могут  участвовать  студенты  с  отличной  успеваемостью (начиная  с  первого  года  обучения)  3-4  курсов  бакалавриата  и  1-2  курсов  магистратуры.
Для  участия  в  конкурсе  необходимо  до  8-го  ноября  сего  года  представить  в  отдел  управления  аппаратом  Центрального  банка   следующие  документы: 1.форму  заявления (помещена  в  сайте  Центрального  банка)
2 копию  паспорта
3. одну  цветную  фотографию
4.копию  социальной  карты  или  справку  об  отсутствии  социальной  карты
5.справку  о  высокой  успеваемости  из  высшего  учебного  заведения
6.копию  зачетной  книжки
7.аналитический /исследовательский  материал (не  больше  10  печатных  листов) на  одну  из  тем  в  рамках  следующих  сфер:
-Матметоды  в  экономике
-Макроэкономическая  и  кредитноденежная  политика
-Международная  экономика  и  международная  торговля
-Финансовая  экономика  и  рынок  капитала
-Устойчивость  финансовой  системы
-Государственные  финансы
-Рынок  рабочей  силы
-Экономический  рост  и  развитие   стран  с  переходной  экономикой
Для  лучших  студентов, призванных  комиссией,  сроком  в  6  месяцев  будут  предоставлены  стипендии  имени  Исаака  Исаакяна  (ежемесячно 50 000 драмов).
Для  подробной  информации  звонить  по  тел. 59-26-34 Отдел  управления  аппаратом. Эл. почта:hrm@cba.am :