Թրփենճեան կրթաթոշակային ծրագիր
Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը (ՀԱՀ) ներկայացնում է Թրփենճեան ընտանեկան հիմնադրամի կրթաթոշակային ծրագիրը` 2013-2014 ուստարվա համար:
Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԳՆ պաշտոնական կայքից / edu.am/ :
Կարիքի հիման վրա շնորհվող կրթաթոշակային այս ծրագիրը նախատեսված է հոգալու սոցիալապես անապահով խավին պատկանող ուսանողների ուսման ծախսերը: Այս կրթաթոշակային ծրագիրը հնարավորություն է տալիս իր սաներին երկարատև ներդրում ունենալ Հայաստանի գիտական, քաղաքական, հասարակական և տնտեսական զարգացման մեջ:
Թրփեճեան ընտանեկան հիմնադրամի կրթաթոշակային ծրագիրն ուղղված է մասամբ հոգալու ուսանողի ուսման վարձն իր ուսումնառության ընթացքում /մինչև 2014-2015/ պայմանով, որ ուսանողն ունենա լավ ուսումնական առաջադիմություն: Կրթաթոշակները կփոխանցվեն ուղղակիորեն դիմորդի ԲՈՒՀ-ին:
Թրփենճեան ընտանեկան հիմնադրամի կրթաթոշակային ծրագիրը նախատեսված է Հայաստանի պետական կամ հավատարմագրված ԲՈՒՀ-երից մեկում բակալավրիատում սովորող ուսանողների համար:2013-2014 ուստարվա համար Թրփենճեան ընտանեկան հիմնադրամի կրթաթոշակային ծրագիրը կհովանավորի միայն Արմավիրի մարզի մշտական բնակիչ ուսանողներին:Այս կրթաթոշակային ծրագրին կարող են դիմել միայն 26 տարին չլրացած ուսանողներ:
Ծրագրին դիմելու համար պետք է լրացնել ՀԱՀ Թրփենճեան ընտանեկան հիմնադրամի դիմումաձևը և համապատասխան փաստաթղթերի հետ այն հանձնել ՀԱՀ` մինչև 2013թ. օգոստոսի 9-ը : Դիմումաձևը կարող եք ձեռք բերել նաև ՀԱՀ-ի ինտերնետային կայքից` http://aua.am/turpanjian-and-akian-scholarships :
Հարցերի համար կարող եք դիմել ՀԱՀ-ի Ուսանողական և ուսումնական հարցերի բաժին, Բաղրամյան պողոտա 40, հեռ.` 51 27 97:

Программа стипендий Трпенчеан
Армянский американский университет (ААУ) представляет стипендионную программу семейного фонда Трпенчеанна 2013-2014 учебный год.
Об этом информированны из официального сайта МНО / edu.am/ .
Присваиваемая на основе нужд, эта программа предусмотренна заботиться об учебных затратах студентов, относящихся к социально необеспеченному классу. Эта стипендионная программа дает возможность своим воспитанникам внести долгосрочный вклад в научное, политическое, общественное и экономическое развитие Армении.
Стипендионная программа семейного фонда Трпенчеан направленна с условием частично позаботиться об учебной плате во время его обучения /до 2014-2015/, чтоб студент имел хорошую успеваемость. Стипендии будут перечисленны на вуз заявителя.
Стипендионная программа семейного фонда Трпенчеан предусмотренна для студентов бакалавриата, обучающихся в государственных или одном из лицензированных вузов Армении. Стипендионная программа семейного фонда Трпенчеан на 2013-2014 учебный год сфинансирует студентов, постоянных жителей Армавирского марза. В эту стипендионную программу могут обратиться только студенты, не исполнившим 26 лет.
Для обращения в программу надо заполнить форму заявления семейного фонда Трпенчеан ААУ и с соответствующими документами сдать ААУ до 9-го августа 2013 года. Форму заявления можете найти также и в интернетном сайте ААУ: http://aua.am/turpanjian-and-akian-scholarships .