Կրթաթոշակ՝ ՀՀ բուհերի ուսանողների համար
«Ակադեմիական համագործակցության և օժանդակության հայկական ասոցիացիան» «ԱՐՄԱԿԱԴ» ՀԿ տեղեկացնում է, որ Հայ Կրթական Հիմնարկությունը հայտարարում է կրթաթոշակների մրցույթ 2013-2014 ուսումնական տարվա համար: Կրթաթոշակները տրամադրվում են տվյալ ուսումնական տարվա վարձավճարի չափով` խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ ֆինանսական անբարենպաստ պայմաններում գտնվող ուսանողներին: Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական բուհերի վճարովի համակարգում սովորող 2-րդ և բարձր կուրսի ուսանողներ: Բացառություն են կազմում այն ուսանողները, որոնց մասնագիտությունն ըստ ՀՀ Կառավարության ՀՀ բուհերի առկա ուսուցման 2013-2014 ուսումնական տարվա մասնագիտությունների և ընդունելության քննությունների հաստատած ցանկի համապատասխան կոդավորման դուրս է մնացել ՀԿՀ կրթաթոշակային ծրագրի մասնագիտությունների ցանկից:
Կրթաթոշակները կտրամադրվեն ՀՀ քաղաքացիներին, ինչպես նաև Արցախում և Ջավախքում բնակվող ազգությամբ հայ այն ուսանողներին, ում ակադեմիական միջին նիշը առնվազն 3.7, 15 կամ 74 միավոր է:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել կրթաթոշակի հայտը , որը կարող եք ներբեռնել http://www.aefweb.org/scholarships/ կայքից և 2013թ. հունիսի 17-ից մինչև հուլիսի 15-ը ներկայացնել ՀԿՀ հայաստանյան գրասենյակ, ք. Երևան, Մաշտոցի պողոտա 13:
Մանրամասների համար ժամը 9.00-12.00-ն կարող եք դիմել Արմինե Հարոյանին, զանգահարելով հետևյալ հեռախոսահամարով `(374 10) 53-14-85 կամ գրել հետևյալ էլ. փոստի հասցեով`armineharoyan@gmail.com :

Стипендия для студентов вузов РА
«Армянская ассоциация академического сотрудничества и содействия» «АРМАКАД» сообщает, что Армянская Образовательная Организация (АОО) объявляет конкурс стипендий на 2013-2014 учебный год. Стипендии предоставляются в размере платы данного учебного года с целью поощрения и содействия высокой успеваемости и в то же время студентам, находящимся в неблагоприятных финансовых условиях. В конкурсе могут участвовать студенты 2-ых и старших курсов, обучающихся в платной системе государственных вузов РА. Исключение составляют те студенты, чьи специальности, утвержденные Правительством РА в списке соответственного кодирования приемных экзаменов и специальностей 2013-2014 учебного года стационарного обучения вузов РА, остались вне списка специальностей стипендионной программы АОО. Стипендии будут предоставлены гражданам РА, а также тем студентам-армянам по национальности, проживающим в Арцахе и Джавахке, чей академический средний уровень хотя бы 3.7, 15 или 74 баллов. Для участия в конкурсе необходимо заполнить заявку стипендии, которую можете скачать из сайта :լhttp://www.aefweb.org/scholarships/ и представить с 17-го июня по 15-ое июля 2013 года в армянское представительство АОО: г. Ереван проспект Маштоца 13.
Для подробной информации можете обратиться с 9.00 -12.00 часов к Армине Ароян, позвонив по следующему тел.: (374 10) 53-14-85 или написав на следующую эл. почту по адресу:armineharoyan@gmail.com.