Գիտաժողով՝ Սլավոնական համալսարանում
Հայ-Ռուսական /Սլավոնական/ համալսարանը հրավիրում է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գիտական, մանկավարժական և ուսա¬նողական անձնակազմին` մասնակցելու Հայ-Ռուսական /Սլավոնական/ համալ¬սարանի տարեկան գիտաժողովին` նվիրված ակադեմիկոս Սերգեյ Համբարձումյանի 90-ամյա հոբելյանին: Գիտաժողովը կկայանա 2012թ. դեկտեմբերի 3-7-ը հետևյալ գիտական ուղղություններով`
ֆիզիկամաթեմատիկական և բնագիտական գիտություններ, այդ թվում`
• մաթեմատիկա և մեխանիկա,
• ինֆորմատիկա և տեխնիկական գիտություններ,
• ֆիզիկատեխնիկական գիտություններ,
• քիմիական և կենսաբանական գիտություններ,
հումանիտար և հասարակական գիտություններ, այդ թվում`
• փիլիսոփայություն, քաղաքագիտություն և պատմագիտություն,
• տնտեսագիտություն,
• իրավագիտություն,
• բանասիրական և լեզվաբանական գիտություններ,
• հասարակագիտություն և հոգեբանություն:
Գիտաժողովին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է զեկուցումների սեղմագրերը մինչև 2012թ. նոյեմբերի 9-ը ներկայացնել ՀՌՀ Գիտության դեպարտամենտ /214 սենյակ, հեռ. 010 278062 /260/, e-mail: science@rau.am/:
Նախատեսված է հրատարակել գիտաժողովի գիտական նյութերի ժողովածու, որում կընդգրկվեն գիտաժողովի կազմկոմիտեի երաշխավորությունը ստացած և անկախ դրական գրախոսություն ունեցող զեկուցումները:
Գիտաժողովին մասնակցելու համար դիմել ՀՊՏՀ գիտության բաժին /գլխավոր մասնաշենք, սենյակ 320, հեռ.58-95-10/:

КОНФЕРЕНЦИЯ В СЛАВЯНСКОМ УНИВЕРСИТЕТЕ
Армяно-Русский /Славянский/ университет приглашает научный, педагогический и студенческий коллектив принять участие в научной конференции, посвященной 90-летию академика Сергея Амбарцумяна. Научная конференция состоится с3 по 7 декабря 2012года по следующим наукам:
физико-математические и общественные науки, в том числе:
• математика и механика,
• информатика и технические науки,
• физико-технические науки,
• химическая и биологическая науки;
гуманитарные и общественные науки, в том числе
• философия, политология и история,
• экономика,
• правоведение,
• филология и языкознание,
• обществоведение и психология
Для участия в Научной конференции необходимо представить краткий обзор доклада до 9 ноября 2012 года в Научный департамент АРУ /214 комната, тел. 010 278062 /260/, e-mail: science@rau.am/:
Предусмотрено издать сборник материалов научной конференции.
Для участия в научной конференции обращаться в научный отдел АГЭУ /центральный корпус, комната320, тел..58-95-10/.