Դասախոսների ամառային դպրոցը հրավիրում է
Դասախոսների ամառային դպրոցը, որը տեղի կունենա 2012 թ. հունիսի 25-29-ը Սանկտ Պետերբուրգում` «Ինտերակտիվ մանկավարժական տեխնոլոգիաները` կոմպետենտ մոտեցմամբ» խորագրով, կատարում է մասնակիցների հայտագրում:
Ամառային դպրոցի ծրագիրը նպատակաուղղված է կրթական ոլորտում դասավանդողների մասնագիտական հմտությունների ձևավորմանը, ենթադրում է ժամանակակից մանկավարժության, տեխնոլոգիաների սկզբունքների ուսումնասիրություն, հանրային տարածքում աշխատելու ունակության, ճարտասանական վարպետության ձևավորում, ուսանողների ուսուցման ակտիվ և ինտերակտիվ տեխնոլոգիաների կիրառում:
Ամառային դպրոցի ծրագիրն իրականացվում է Սանկտ Պետերբուրգի կառավարման և տնտեսագիտության համալսարանի հետ համատեղ:
Մասնակցության են հրավիրվում երիտասարդ դասախոսները, մեթոդիստները, ուսումնական ստորաբաժանումների, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչները, ամբիոնի վարիչները, դեկանները:
Ամառային դպրոցն ավարտելուց հետո մասնակիցներին տրվում է պետական նմուշի կարճաժամկետ վերապատրաստման վկայագիր:
Ուսուցման արժեքը 24.000 ռուսական ռուբլի է:
Հայտերն ընդունվում են մինչև ս.թ. հունիսի 11-ը:
Մանրամասների համար զանգահարել կազմկոմիտե` Ֆիլիպենկո Աննային ` 8 /965/ 071-03-88 հեռախոսահամարով կամ գրել mk@decision.ru էլեկտրոնային հասցեով: Տեղեկատվությունը տրամադրել է ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժինը։

Летняя школа для преподавателей приглашает
Сообщаем о начале набора участников программы Летней Школы Преподавателей «Интерактивные педагогические технологии при реализации компетентностного подхода», которая пройдет в Санкт-Петербурге c 25-29 июня 2012 года.
Программа летней школы преподавателей направлена на формирование профессиональных компетенций педагогических работников и предполагает изучение принципов современной педагогики, технологий работы в публичном пространстве и ораторское мастерство, технологии активного и интерактивного обучения студентов в рамках ФГОС ВПО.
Приглашаем к участию молодых преподавателей, методистов, специалистов учебных подразделений, представителей профессорско-преподавательского состава, заведующих кафедрами и факультетами вузов
По завершении школы участники получают удостоверение о краткосрочном повышении квалификации государственного образца.
Стоимость обучения – 24 000 руб.
ЗАЯВКИ НА УЧАСТИЕ ПРИНИМАЮТСЯ ДО 11 июня 2012 г.
Для подробно информации можно позвонить по тел. 8(965) 071-03-88 Анне Филипенко или написать по эл.почте mk@decision.ru.