ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է մրցույթ
1․Ֆինանսական հաշվառման ամբիոն - տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր կամ տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ,
2․Բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոն - տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր կամ տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ,
3․Բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոն - ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր կամ ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ,
Ամբիոնի դոցենտ
1․ Մարքեթինգի ամբիոն - տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ 1,0,
2. Բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոն - ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ 1,0,
3․ Իրավագիտության և քաղաքագիտության ամբիոն - իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ 1,0,
4. Լեզուների ամբիոն - բանասիրական գիտությունների թեկանածու, դոցենտ - 3,0 (անգլերեն լեզու)։
Դիմումներն ընդունվում են 2017 թվականի մայիսի 3-ից մինչև 2017 թվականի հունիսի 2-ը ներառյալ՝ Երևան, Նալբանդյան 128 հասցեում։
Դիմումների հետ անձնակազմի կառավարման բաժին (կենտրոնական մասնաշենք, 3-րդ հարկ) ներկայացնել վերջին հինգ տարիներին հրատարակած գիտական աշխատանքների ցանկը, գիտական աստիճանի և (կամ) կոչման վկայագրերի պատճենները և կադրերի հաշվառման սահմանված կարգով լրացված թերթիկը՝ լուսանկարով։

АГЭУ объявляет конкурс
Армянский государственный экономический университет объявляет конкурс на замещение следующих вакантный должностей:
1. Кафедра финансового учета – доктор экономических наук, профессор или кандидат экономических наук, доцент,
2. Кафедра банковского дела и страхования - доктор экономических наук, профессор или кандидат экономических наук, доцент,
3. Кафедра высшей математики - доктор физико-математических наук, профессор или кандидат физико-математических наук, доцент,
Доцент кафедры
1․ Кафедра маркетинга – кандидат экономических наук, доцент 1,0,
2. Кафедра высшей математики - кандидат физико-математических наук, доцент 1,0,
3. Кафедра правоведения и политологии – кандидат юридических наук, доцент 1,0.
4. Кафедра языков – кандидат филологических наук, доцент – 3,0 (английский язык).
Заявки принимаютя с 3 мая 2017 года до 2 июня 2017 года включително, по адресу: Ереван, Налбандаяна 128.