Ռուսերեն լեզվի օլիմպիադայի հրավեր
Սույն թվականի ապրիլի 18-ին Գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի (Երևան, ՀՀ) և ԽՍՀՄ բուհերի շրջանավարտների ասոցիացիայի կողմից կազմակերպվում է ռուսերեն լեզվի օլիմպիադա ՀՀ բուհերի ուսանողների համար հետևյալ թեմայով՝ «Ռուսաստան. սեր՝ առանց սահմանների»: Օլիմպիադան անցկացվում է գրավոր:
Օլիմպիադան տեղի կունենա Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում (ՀՀ, ք. Երևան, Տերյան 105, 2-րդ հարկ, 2204 սենյակ) ժամը 11:30-ից: Արդյունքները կհրապարակվեն ապրիլի 20-ին. բոլոր մասնակից ուսանողները կստանան մասնակցության վկայական, իսկ հաղթողները կպարգևատրվեն դիպլոմներով և պարգևներով:
Օլիմպիադային մասնակցելու համար կարող եք մինչև ապրիլի 12-ը ժամը 17:00-ն int.asue@gmail.com հասցեին ուղարկել հետևյալ տվյալները՝ անուն, ազգանուն, հայրանուն, ֆակուլտետ, կուրս, խումբ, հեռախոսահամար, էլեկտրոնային փոստի հասցե:

Приглашение на олимпиаду по русскому языку
18 апреля сего года Российским центром науки и культуры (Ереван, РА) и Ассоциацией выпускников вызов СССР будет организована олимпиада для студентов армянских вузов на тему: «Россия: любовь без  границ»:
Олимпиада будет проходить в Национальном университете архитектуры и строительства Армении (РА, г. Ереван, Терян 105, 2-й этаж, аудитория N2204), с 11:30: Результаты будут известны 20-го апреля: все студенты-участники получат сертификат участия, а победители будут вознаграждены дипломами и наградами.
Для участия в олимпиаде направьте на эл. адрес int.asue@gmail.com следущие сведения: имя, фамилия, отчество, факультет, курс, группа, номер телефона, адрес электронной почты.