Դիտումների քանակ՝ 516
ՀՊՏՀ ուսումնական բաժնից տեղեկացնում են «Eurasia Mobile Challenge» բջջային հավելվածների միջազգային մրցույթի մասին, որը ներկայացնում ենք ստորև:
«Eurasia Mobile Challenge» մրցույթը հնարավորություն է ընձեռում մասնակիցներին բարելավել ձեռնարկատիրական հմտությունները, ցուցաբերել յուրօրինակ և նորարար մոտեցում, շահել 20 000 ԱՄՆ դոլար մրցանակ, ինչպես նաև մասնակցել Բարսելոնայում Բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի շրջանակում կայանալիք եզրափակչին և շահել լավագույն ստարտափ տիտղոսը։
Այս մրցույթը նախատեսված է ոչ միայն տեխնիկական հմտություններ ունեցող մարդկանց համար, այլ նաև բոլոր նրանց, ովքեր ունեն հիանալի գաղափարներ, որոնք կարող են վերածվել ծրագրերի և լուծել արդի խնդիրներն ինչպես առանձին համայնքներում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում։
Հայաստանը, Վրաստանը, Ռուսաստանը, Ղազախստանը, Ուկրաինան, Ղրղզստանը, Տաջիկստանը և Ուզբեկստանը հանդիսանում են մրցույթի մասնակից երկրներ։  Մրցույթի մասնակիցներին  աջակցելու համար Eurasia Mobile Challenge–ի թիմը յուրաքանչյուր երկրում կանցկացնի սեմինար–դասընթաց, որի ընթացքում կքննարկվեն այն կարևորագույն կետերը, որոնք հետագայում հնարավորություն կտան մասնակիցներին ընդգծել ներկայացված ծրագրի հիմնական առավելությունները և պայքարել առաջին տեղի համար։

МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНКУРС
Отдел образования АГЭУ информирует о международном конкурсе «Eurasia Mobile Challenge», который представлен ниже.
Конкурс Eurasia Mobile Challenge – это ваша возможность улучшить свои предпринимательские навыки, продемонстрировать уникальное и инновационное мышление, а также выиграть БОЛЬШОЙ приз!
Этот конкурс проводится не только для людей с техническими способностями, но и для тех, у кого есть отличные идеи, которые могут трансформироваться в проекты для решения насущных вопросов отдельного сообщества или всего мира.
Странами-участницами конкурса являются Армения, Грузия, Казахстан, Кыргызстан, Россия, Таджикистан, Украина и Узбекистан. Для поддержки конкурса команда Eurasia Mobile Challenge будет проводить тренинги в каждой из этих стран, чтобы у вас была возможность обсудить ключевые моменты, которые могут стать преимуществом в борьбе за первое место.