Միջազգային մրցույթներ
ՀՀ ԿԳ նախարարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է մի շարք մրցույթների մասին, որոնք ներկայացնում ենք ստորև:
Աղջիկների և կանանց կրթության 2016թ. մրցանակ
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն հայտարարել է  Աղջիկների և կանանց կրթության 2016 թ. մրցանակի համար հայտերի ներկայացման մասին: Մանրամասներին ծանոթացեք հետևյալ հղումով՝ http://www.edu.am/index.php?id=-8012&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0 :
Բելառուստիկայի միջազգային ամառային դպրոց
2016թ. հունիսի 30-ից մինչև հուլիսի 15-ը «Բարձրագույն դպրոցի հանրապետական ինստիտուտ» կրթության պետական կազմակերպությունը կազմակերպում է բելառուստիկայի  Միջազգային ամառային դպրոց: Ավելին՝ այստեղ՝ http://www.edu.am/index.php?id=-8013&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0 :
Ուսման հրավեր (ՌԴ)
Ռուսաստանի ժողովուրդների բարեկամության համալսարանը հայտարարում է 2016/2017 ուսումնական տարվա ընդունելություն  օտարերկրյա քաղաքացիների համար:

Официальный сайт министерства ОН РА информирует о ряде конкурсов, которые представляем ниже:
ЮНЕСКО объявляет приз образования девочек и женщин. С подробностями можете ознакомиться по следующей ссылке:http://www.edu.am/index.php?id=-8012&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0.
Международная летняя школа белорусистики
С 30 июня по 15 июля  Республиканский институт высшей школы организует Международную  летнюю школу белорусистики. С подробностями ознакомьтесь здесь: http://www.edu.am/index.php?id=-8013&topMenu=9&menu1=-1&menu2=9&arch=0
Приглашение на учебу (РФ)
Российский университет дружбы народов (РУДН) объявляет прием на 2016-2017 учебный год для иностранных граждан. Более подробную информацию вы можете получить на сайте: https://www.rudn.ru/.