Դիտումների քանակ՝ 427
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից տեղեկացնում են, որ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը հայտարարում է «Գերազանց ուսուցման և նվաճումների ծրագիրը» (ԳՈՒՆ):
Հայտարարությանը ծանոթացեք  ստորև.
Այս ծրագիրը եզակի հնարավորություններ կընձեռի անգելերեն լեզվի և հասարակագիտական առարկաների մի խումբ ուսուցիչներին զարգացնել իրենց մասնագիտական կարողությունները, բարելավել դասավանդման հմտությունները և խորացնել Միացյալ նահանգների մասին գիտելիքները:
Ծրագրի մասնակիցներն ԱՄՆ կմեկնեն 2017 թվականի գարնանը կամ աշնանը` համալսարաններից մեկում մասնակցելու վեցշաբաթյա մասնագիտական զարգացման ծրագրին:
Դիմումի ձևըև ծրագրի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը տեղադրված է ԱՄՆ դեսպանատան կայքէջի հայտարարությունների բաժնում` http://www.usa.am/cms/announcements.php:
Ծրագրի մասին տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք դիմել ԱՄՆ դեսպանատան կրթական ծրագրերի պատասխանատու Հասմիկ Միքայելյանին՝ 010-494410 կամ 494211 հեռախոսահամարներով կամ էլեկտրոնային փոստի teayerevan@state.gov  հասցեով:
Դիմումներիներկայացմանվերջինօրնէ 2016 թ. մարտի 24-ը:
Այս տարվա կիսաեզրափակչի հաղթողները մասնակցելու են հարցազրույցի և մայիսին հանձնելու են TOEFL IBT քննություն:

Приглашение на программу (США)
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что Посольство США в Армении объявляет “Программу отличного обучения и достижений” (ООД).
С объявлением ознакомьтесь ниже:
Программа дает уникальную возможность преподавателям английского языка и обществоведческих дисциплин развивать профессиоанальные возможности, улучшить навыки преподавания.
Участники программы  отправятся в США весной или осенью 2017 года, для участия в одном из университетов в программе шестинедельного профессионального развития.
Форма заявки и подробности о программе размещены в разделе объявлений веб-страницы посольства США: http://www.usa.am/cms/announcements.php
Для более подробной информации о программе Вы можете обратиться к ответственному за реализацию образовательных программ посольства США Асмику Микаеляну. Тел. 010-494410 или 494211, эл. почта: teayerevan@state.gov .