Միջազգային գիտաժողովի հրավեր
Ս.թ. նոյեմբերի 4-5-ը Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում տեղի է ունենալու «Ազգային անվտանգության հիմնախնդիրները  համաշխարհայնացման և ինտեգրացիոն գործընթացների պայմաններում. միջգիտաճյուղային տեսանկյուններ» թեմայով միջազգային  գիտաժողով, որը կազմակերպվում է Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի կողմից՝ Հարավային Դաշնային համալսարանի և Պյատիգորսկի պետական լեզվաբանական համալսարանի աջակցությամբ:
Գիտաժողովին քննարկվելու են տարածաշրջանային և համաշխարհային անվտանգության, ազգային անվտանգության իրավական, սոցիալ-տնտեսական, հոգևոր և մշակութային խնդիրները, ինչպես նաև ռազմավարական մշակույթի և ինքնության խնդիրներն ազգային անվտանգության համատեքստում:

Приглашение на международную научную конференцию
4-5 ноября в Российско-Армянском университете пройдет Международная научная конференция "Проблема национальной безопасности в условиях глобализации и интеграционных процессов: междисциплинарные аспекты". В качестве соорганизаторов данной конференции выступают Южный федеральный университет и Пятигорский государственный лингвистический университет.
В рамках конференции будут обсуждены проблемы региональной и мировой безопасноти а также правовые, социально-экономические, духовные и кульутныр проблемы национальной безопасности.