Վերսկսվում է շրջանավարտների գրանցման գործընթացը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը վերսկսում է շրջանավարտների գրանցման գործընթացը HEN-GEAR տվյալների բազայում: 2014/2015թթ. բակալավրիատի և մագիստրատուրայի շրջանավարտները ստորև բերված հղումուվ պետք է մուտք գործեն էլեկտրոնային հարթակ, գրանցվեն և լրացնեն էլեկտրոնային հարցաթերթը (հարցաթերթի լրացման գործընթացը մանրամասն նկարագրված է ստորև կցված ուղեցույցում): Հարցաթերթը լրացնելուց հետո առցանց հարթակում ստեղծվում է շրջանավարտի համառոտ ինքնակենսագրականը` CV-ն, որը տեսանելի կլինի հայաստանյան և արտասահմանյան գործատուներին: Ուստի, խրախուսվում է հարցաթերթի հնարավորինս մանրակրկիտ լրացումը, որը բարձրացնում է գործատուի կողմից որոնման դեպքում շրջանավարտի CV-ի դիտողականությունը: Տվյալների բազան կնպաստի շրջանավարտների ծառայողունակության բարձրացմանը և աշխատաշուկայի հետ կապերի զարգացմանը:
Որակի ապահովման բաժինը տեղեկացնում է, որ 2014 թվականից մինչ օրս բազայում գրանցվել է ՀՊՏՀ 2065 շրջանավարտ:
Շրջանավարտը պետք է գրանցվի բազայում և լրացնի հարցաթերթը նույնիսկ այն դեպքում, եթե չի ցանկանում իր մասին տվյալները հասանելի լինեն գործատուներին: Այդ դեպքում շրջանավարտն ուղղակի պետք է համապատասխան նշում կատարի հարցաթերթի այն հատվածում, որը վերաբերում է լրացված տվյալների հրապարակայնությանը: Պահպանելով գրանցման տվյալները և գաղտնաբառը (usename and password)` շրջանավարտը ցանկացած ժամանակ կարող է թարմացնել կամ փոփոխություններ կատարել իր առցանց CV-ում:
Ուսումնամեթոդական աշխատանքների և աշխատաշուկայի հետ համագործակցության, ինչպես նաև որակի ապահովման բաժինները տեղեկացնում են, որ 2014 թվականի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի շրջանավարտների գրանցումը և հարցաթերթի լրացումը պարտադիր նախապայման է դիպլոմները ստանալու համար: Հարցաթերթը լրացնելուց հետո շրջանավարտն իր անձնական էլեկտրոնային փոստի հասցեին կստանա հարցաթերթը լրացնելու մասին տեղեկանք, որը հարկավոր է տպել և շրջիկ թերթիկի հետ միասին ներկայացնել Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոն:

Возобновляется процесс регистрации выпускников
Армянский государственный экономический университет возобновляет процесс регистрации выпускников в базе данных HEN-GEAR. Согласно программе, выпускник посещает  соответствующую интернет-страницу университета, вносит данные, регистрируется в системе, отвечает на вопросы анкеты, связанные с качеством образования, обучением, навыками выпускников, предпочитаемой сферой работы и т.д. Эта система предоставляет возможность и работодателям на основе соответствующих CV отобрать нужных сотрудников.
Для регистрации на портале занятости выпускников «HEN-GEAR» необходимо совершить ряд действий: зайти на официальный сайт «HEN-GEAR» - http://www.hen-gear.net/, выбрать поле «Регистрация», затем соответствующий университет, факультет, ученую степень (первый уровень – бакалавриат, второй - магистратура) и т.д. В появившиеся окна необходимо внести соответствующие данные, ответить на вопросы.
Отдел по управлению качеством информирует, что с 2014 года до сих пор в базе зарегистрировались 2065 студентов АГЭУ.
Отдел учебно-методических работ  и  сотрудничества  с  рынком  труда, а также отдел по обеспечению качеством информирует, что регистрация и заполнение анкеты обязательное условие для выпускников бакалавриата и магистратуры 2014 года для получения диплом.
Для регистрации и заполнения электронной анкеты посетите следующую ссылку https://international.almalaurea.it/armenia/?lang=am. Путь к регистрации в системе Вам покажет это руководство.