Պոզնանի համալսարանում փոխանակային դասախոսության ևս մեկ հնարավորություն՝ ՀՊՏՀ հիմնական աշխատակիցների համար
12.12.2018
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանի (Լեհաստան) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին հնարավորություն կտրվի 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ընթացքում մեկ շաբաթով դասախոսությամբ հանդես գալու վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրվածները մինչև սույն թվականի դեկտեմբերի 18-ը ներառյալ ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ. փոստին պետք է ուղարկեն ներքոնշյալ փաստաթղթերը՝ նամակի վերնագիր դաշտում նշելով "Teaching Mobility –Poznan University of Economics and Business
6. փաստաթուղթ՝ հաշվետվությունում նշված պայմանավորվածությունների իրականացման վերաբերյալ, եթե նախորդ տարի մասնակցել են Էրազմուս + ծրագրի կողմից առաջարկվող որևէ փոխանակային ծրագրի:
Մրցույթին կարող են դիմել նաև ՀՊՏՀ այն աշխատակիցները, ովքեր չեն համարվում հիմնական: Հյուրընկալող համալսարանի հետ համաձայնության ձեռքբերման պարագայում, հնարավոր է՝ վերջիններս ևս կարողանան մասնակցել շարժունությանը:

Еще одна возможность обменной лекции для сотрудников АГЭУ в университете в Познани
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом экономики и бизнеса в Познани (Польша), преподавательскому составу Армянского государственного экономического университета представиться возможность выступить с лекцией в вышеуказанном вузе в течение второго семестра 2018-2019 учебного года. Желающие должны до 18 декабря включительно направить на эл. почту asue.erasmus@gmail.com вышеуказанные документы и указать в поле тема "Teaching Mobility –Poznan University of Economics and Business”.
5. краткое описание дисциплины для преподавания в университете (на английском языке)
6. Документ об осуществлении договоренносей, указанных в отчет, если в прошлом году приняли участие в какой-либо программе обмена, предлагаемой “Эразмус +”.
В конкурсе могут также принять участие сотрудники АГЭУ, не являющиеся основными сотрудниками. При достижении согласия с принимающим университетом, возможно, последние также смогут принять участие в мобильности.