Մեկնարկել է «Երիտասարդական մրցանակաբաշխություն-2019»-ի հայտերի ընդունումը
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հայտարարում է «Երիտասարդական մրցանակաբաշխություն-2019» ծրագրի մեկնարկը: Ծրագրի նպատակն է հանրային կյանքին երիտասարդների մասնակցության խթանումը, Հայաստանի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման խնդիրների լուծման գործընթացներում երիտասարդների ներգրավվածության մակարդակի բարձրացումը, որն իրականացվում է տվյալ տարվա ընթացքում նշանակալի հաջողություններ ցուցաբերած երիտասարդների, երիտասարդական խմբերի և երիտասարդական հասարակական կազմակերպությունների խրախուսման, նրանց ձեռքբերումների արժևորման միջոցով:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է նոյեմբերի 23-ը ներառյալ: Մրցույթի անվանակարգերին, դիմելու կարգին և այլ մանրամասների ծանոթացեք այստեղ:

Открыт прием заявок для участия в «Молодежной премии-2019»
Министерство образования, науки, культуры и спорта Республики Армения объявляет о начале программы «Молодежная премия-2019». Целью проекта является содействие участию молодежи в общественной жизни, повышение уровня вовлеченности молодежи в процесс решения проблем социально-экономического развития Республики Армения, который осуществляется путем поощрения молодежи, молодежных групп и молодежных НПО к достижению значительных достижений в данном году и оценке их достижений.
Последний срок подачи заявок - 23 ноября. Подробная информация о конкурсе, порядок подачи заявки и многое другое здесь.