Վերապատրաստման հրավեր ՀՊՏՀ վարչական աշխատակիցներին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Օսիյեկի համալսարանի (Խորվաթիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչներին հնարավորություն կտրվի վերապատրաստվելու վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրվածները մինչև սույն թվականի ապրիլի 25-ը ներառյալ արտաքին կապերի բաժնի asue.erasmus@gmail.com էլ. փոստին պետք է ուղարկեն ներքոնշյալ փաստաթղթերը՝ նամակի վերնագիր դաշտում նշելով “Training Mobility – University of Osijek”
5. փաստաթուղթ՝ հաշվետվությունում նշված պայմանավորվածությունների իրականացման վերաբերյալ, եթե նախորդ տարի մասնակցել են Էրազմուս + ծրագրի կողմից առաջարկվող որևէ փոխանակային ծրագրի:
Խորվաթիայի մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար պատասխանատու դեսպանատունը գտնվում է Աթենքում: Ընտրված մասնակիցները համապատասխան ընթացակարգով իրենց փաստաթղթերն ուղարկելու են Աթենք (Հունաստան)` Խորվաթիայի մուտքի արտոնագիր ստանալու համար: Սույն գործընթացի և արտոնագրի վճարների հետ կապված ծախսերի փոխհատուցում չի նախատեսվում:

Возможность переподготовки для административного персонала АГЭУ
В рамках программы "Эразмус+", согласно договору, заключенному между Армянским государственным экономическим университетом и университетом Осиек (Хорватия), административному персоналу университета предоставляется возможность переподготовки в высшеуказанном вузе.
Заинтересованным программой необходимо до 25-го апреля включительно отправить на электронную почту отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com нижеперечисленные документы, отметив в поле название “Training Mobility – University of Osijek”
1.Скан – копия паспорта
3. Документ, подтверждающий знание английского языка (обязательно)
4. Мотивационное письмо (на английском)
5. Документ об осуществлении договоренносей, указанных в отчете, если в прошлом году приняли участие в какой-либо программе обмена, предлагаемой “Эразмус +”
Посольство, ответственное за предоставление долгосрочной визы Хорватии находится в Афинах. Выбранные участники отправят свои документы в Афины(Грецию) по соответствующей процедуре, для получения въездной визы в Хорватию. Расходы, связанные с данным процессом и визой не подлежат возмещению. В случае вопросов можете написать на электронную почту отдела asue.erasmus@gmail.com.