ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է 2022-2023 ուսումնական տարվա առկա մագիստրատուրայի ընդունելություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է պետության կողմից ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցմամբ (անվճար) և բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) առկա ուսուցմամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով 2022-2023 ուսումնական տարվա ընդունելություն:
Պետության կողմից ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցմամբ (անվճար) տեղերի համար դիմորդները փաստաթղթերը ներկայացնում են առցանց՝ հունիսի 16-ից հունիսի 30-ը ներառյալ: Առցանց գրանցման հղումը կհրապարակվի հունիսի 16-ին։
Բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) տեղերի համար փաստաթղթերն ընդունվում են երկու փուլով՝
1-ին փուլ՝ հունիսի 16-ից հունիսի 30-ը ներառյալ,
2-րդ փուլ՝ օգոստոսի 15-ից սեպտեմբերի 1-ը ներառյալ։
Մասնագիտությունների կրթական ծրագրերին, դիմելու կարգի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովից ստացված կից փաստաթղթում, կրթական ծրագրերի շեմային քննությունների հարցաշարերը կարող եք գտնել այստեղ, իսկ առկա ուսուցմամբ մագիստրատուրայի 2022-2023 ուսումնական տարվա ընդունելության կանոնակարգը կարող եք տեսնել այստեղ։

АГЭУ объявляет прием в магистратуру очной формы обучения на 2022-2023 уч.год
Армянский государственный экономический университет объявляет прием на бюджетные (бесплатные) и платные места в магистратуру очной формы обучения на 2022-2023 уч.год
Прием документов на бюджетные места открыт с 16 июня до 30 июня включительно. Подача заявок и документов осуществляется в режиме онлайн. Ссылка будет опубликована 16 июня.
Прием документов на платные места (в том числе с предоставлением скидок на плату за обучение) осуществляется в два тура:
1-ый тур: 16 июня – 30 июня включительно,
2-ой тур: 15 августа – 1 сентября включительно.
Направления подготовки, образовательные программы, правила подачи заявки – в прикрепленном файле. Экзаменационные вопросники доступны по следующей ссылке. С порядком и правилами приема в магистратуру 2022-2023 уч.г. можете ознакомиться здесь.