ՀՊՏՀ ուսանողները հրավիրվում են տնտեսական փորձարարության
ՀՊՏՀ կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնը ապրիլի 29-ին և 30-ին ուսանողներին հրավիրում է Բարսելոնայի Universitat Autonoma de Barcelona համալսարանի պրոֆեսորներ Բենեդիկտ Հերմանի և Ֆիլիպոս Էկզադակտիլիոսի կողմից «Համագործակցային վարքագիծը ՀՀ-ում» թեմայով հետազոտության շրջանակներում տնտեսական փորձարկման:
Կիրառվելու է շվեյցարական Ցյուրիխի համալսարանի կողմից մշակված Z-tree համակարգչային ծրագիրը: Փորձը հետազոտական ծրագրի մի մասն է կազմում, որի նպատակն է ուսումնասիրել մարդկանց կողմից որոշումների կայացումը: Մասնակցությունը տեղի կունենա «տնտեսական խաղի» միջոցով՝ տնտեսական իրավիճակների համակարգչային մոդելավորմամբ:
Փորձարկումը տեղի կունենա ՀՊՏՀ համակարգչային սրահի 39 լսարանում (գրադարանի մասնաշենք, 3-րդ հարկ), կտևի 1 ժամ:

Приглашение на проведение экономического эксперимента для студентов АГЭУ
29-го и 30-го апреля кафедра управленческого учета и аудита АГЭУ приглашает провести экономический эксперимент в рамках исследования профессоров университета Universitat Autonoma de Barcelona Барселоны Бенедикта Хермана и Филипоса Экзадактилиоса по теме: "Кооперативное поведения в РА".
Будет применена компьютерная программа Z-tree, разработанная швейцарским университетом. Опыт является частью исследовательской программы, целью которой является изучение принятия решений людьми. Участие состоится через "экономические игры", по компьютерному моделированию экономических ситуаций.
Эксперимент состоится в 39 компьютерной аудитории АГЭУ (корпус библиотеки, 3-ий этаж), продлится 1час.