ՀՊՏՀ-ում կներկայացվեն «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց»-ում ուսանելու հնարավորությունները
Սիրելի ուսանողներ, սույն թվականի փետրվարի 14-ին, ժամը 14.00-ին, ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում (մուտքը դարպասների կողմից) տեղի կունենա հանդիպում Լուսինե Հարությունյանի հետ, ով կներկայացնի «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանում ուսանելու հեռանկարները:
Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնից, Լուսինե Հարությունյանն ավարտել է Երևանի պետական հումանիտար քոլեջը և Երևանի պետական համալսարանը՝ զբոսաշրջության մենեջեր մասնագիտությամբ: Ունի 8 տարվա աշխատանքային փորձ հյուրանոցային ոլորտում, որից մոտավորապես 6-ը համաշխարհային «Մարիոթ» բրենդում: 2018 թվականից սովորում է «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի մագիստրատուրայում՝ մշակութային զբոսաշրջության և հյուրընկալության մենեջեր մասնագիտությամբ: Սիրում է ճանապարհորդել, փորձել նորը, լուսանկարել, ոգեշնչել և ոգեշնչվել: Այցելության նպատակն է միջազգային կրթության փորձի փոխանակումը, Ռուսաստանի Դաշնությունում՝ մասնավորապես «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանում ուսանելու հնարավորությունների և հեռանկարների ներկայացումը:

В АГЭУ будут представлены перспективы обучения в Национальном исследовательском университете «Высшая школа экономики»
Уважаемые студенты! 14 февраля 2010 года в 14:00 в центре международных программ АГЭУ (вход от ворот) состоится встреча с Лусине Арутюнян, которая представит перспективы обучения в Национальном исследовательском университете «Высшая школа экономики». Как сообщают из отдела международных связей АГЭУ, Лусине Арутюнян окончила Ереванский Государственный Гуманитарный колледж и Ереванский Государственный университет по специальности менеджер туризма. Имею опыт работы в гостиничной сфере 8 лет, примерно 6 из них в крупнейшем бренде Марриотт. С 2018 года учусь в магистратуре Высшей Школе Экономики, по специальности менеджер в сфере культурного туризма и гостеприимства. Люблю путешествовать, пробовать новые вещи, фотографировать, вдохновлять и вдохновляться. Aim: Цель визита поделиться своим опытом международного образования, рассказать о возможностях и перспективах учебы в России, а именно в Высшей Школе Экономики.