Մրցույթ՝ «Բռնցքամարտի հայկական ժառանգությունը» խորագրով
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը Երևանում անցկացվելիք բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնությանն ընդառաջ 10-ից 25 տարեկան պատանիների և երիտասարդների համար հայտարարում է մրցույթ՝ «Բռնցքամարտի հայկական ժառանգությունը» խորագրով:
Մրցույթի նպատակն է նպաստել բռնցքամարտ մարզաձևում հայ անվանի մարզիկների և նրանց նվաճումների հանրահռչակմանն ու ճանաչելիության բարձրացմանը, հասարակության շրջանում բռնցքամարտ մարզաձևի նկատմամբ հետաքրքրության խթանմանը:
Մրցույթի պայմաններն ու կանոններն են.
· մայիսի 7-ից 14-ը՝ ժամը 20:00-ին, ԿԳՄՍ նախարարության ֆեյսբուքյան էջում կհրապարակվեն հայ բռնցքամարտիկների՝ տարբեր տարիներին գրանցած հաջողությունների վերաբերյալ հարցեր
· այն օգտատերը, որն առաջինը կպատասխանի «Ո՞ր բռնցքամարտիկն է և ե՞րբ է նվաճել տիտղոս» հարցին, կճանաչվի «օրվա հաղթող»

Конкурс “Армянское наследие бокса”
Министерство образования, науки, культуры и спорта РА в преддверии проходящего в Ереване чемпионата Европы по боксу объявляет конкурс «Армянское наследие бокса» для молодых людей в возрасте от 10 до 25 лет.
Цель конкурса – способствовать популяризации и повышению узнаваемости известных армянских спортсменов и их достижений в боксе, стимулированию интереса общества к боксу.
Условия и правила конкурса
· С 7 по 14 мая в 20:00 на странице Министерства ОНКС в социальной сети Facebook будут опубликованы вопросы об успехах армянских боксеров в разные годы.
· Пользователь, который первым ответит на вопрос «Какой это боксер и когда он завоевал титул», будет признан «победителем дня».
· Ответ должен быть написан на армянском языке.
· Ответ должен быть отправлен со своей страницы в соцсети Facebook.
· Опубликованный ответ не может быть отредактирован, дополнен и изменен.
· С опубликованным вариантом ответа необходимо также предоставить персональную информацию (имя, фамилия, марз (область), город/село).