«Ստեղծարար ձեռներեցություն». 3-օրյա դասընթացներ ՀՊՏՀ-ում
Հարգելի ուսանողներ, ՀՊՏՀ-ում մեկնարկում են «Ստեղծարար ձեռներեցություն» խորագրով 3-օրյա դասընթացներ, որոնք միտված են ուսանողներին և ստեղծարար ձեռներեցներին համապատասխան հմտությունների ուսուցմանը՝ մտքերի և փորձի փոխանակման փուլից մինչև բիզնեսի մեկնարկ ու մտավոր սեփականության պահպանում:
Դասընթացները տեղի կունենան ինտենսիվ և ինտերակտիվ ձևաչափով, ավարտից հետո մասնակիցները կստանան վկայագրեր:
Տևողությունը` 3 օր է, ժամը 10:00-17:00-ը, մարտի 22-24-ը և/կամ ապրիլի 5-7-ը (ՀՊՏՀ-ում): Դասընթացին մասնակցել ցանկացողները կարող են գրանցվել՝ անցնելով հետևյալ հղումով:
Գրանցվելու վերջնաժամկետը 1-ին խմբի համար մարտի 20-նն է, 2-րդ խմբի համար՝ ապրիլի 3-ը:
Դասընթացները կազմակերպվում են Բրիտանական խորհրդի «Ստեղծարար միտք» ծրագրի և Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի կողմից իրականացվող դրամաշնորհի շրջանակներում:

"Творческое предпринимательство"; 3-х дневные курсы в АГЭУ
Дорогие студенты в АГЭУ стартовали 3-х дневные занятия по теме "Творческое предпринимательство", которые направлены на обучение необходимым знаниям студентов и творческих предпринимателей, с этапа обмена мыслей и опыта до начала бизнеса и охраны интеллектуальной собственности. Занятия пройдут в интенсивном и интерактивном формате, после которого участники получат сертификаты.
Длительность: 3 дня, с 10:00-17:00 с 22-24-ое марта и/или 5-7 апреля (в АГЭУ). Желающие принять участие могут зарегистрироваться перейдя по следующей ссылке.
Последний срок регистрации для 1-ой группы 20-ое марта, для 2-ой группы 3-е апреля. Курсы организованы в рамках гранта, осуществляемого национальным политехническим университетом Армении и программой "Творческое мышление" Британского совета.