Սեպտեմբերի 5-ից մեկնարկում է ՀՊՏՀ հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելությունը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը սեպտեմբերի 5-ին մեկնարկում է 2023-2024 ուսումնական տարվա՝ բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի ընդունելությունը։ Դիմորդների հայտագրման վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 25-ն է, փաստաթղթերն ընդունվում են ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում (հասցեն՝ Երևան, Նալբանդյան 128)։ Շեմային քննությունը տեղի կունենա 2023 թվականի սեպտեմբերի 30-ին, հարցաշարերը՝ այստեղ։
ՀՊՏՀ հեռակա մագիստրատուրա ընդունելության կարգը, կրթական ծրագրերը, պահանջվող փաստաթղթերը և այլ մանրամասներ՝ այստեղ։
Տեղեկությունների համար այցելել asue.am պաշտոնական կայք կամ զանգահարել (010) 589-443 հեռախոսահամարով:

5 сентября стартует прием в магистратуру заочной формы обучения АГЭУ
5 сентября в Армянском государственном экономическом университете стартует прием на платные места магистратуры заочной формы обучения 2023-2024 уч.г. Прием заявок открыт до 25 сентября, документы необходимо предоставить в приемную комиссию АГЭУ (адрес: Ереван, ул. Налбандяна, 128). Вступительные испытания пройдут 30 сентября 2023 г., с вопросниками можно ознакомиться здесь.
С порядком приема в магистратуру заочной формы обучения АГЭУ, образовательными программами, списком необходимых документов и др. подробностями можете ознакомиться здесь.
Для получения дополнительной информации просим посетить официальный сайт вуза asue.am или позвонить по тел. (010) 589-443.