ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ընդունելություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը սեպտեմբերի 5-ին մեկնարկում է 2023-2024 ուսումնական տարվա՝ բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ընդունելությունը։
ՀՊՏՀ բակալավրի կրթական ծրագրով հեռակա ուսուցման դիմորդների հայտագրումն իրականացվելու է ԳԹԿ dimord.am կայքում՝ սեպտեմբերի 5-25-ը ներառյալ, մինչև ժամը 18:00-ն: Դիմորդները ԳԹԿ կոդ ստանալու համար պահանջվող փաստաթղթերով պետք է դիմեն ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով՝ Նալբանդյան 128 հասցեով։
Հեռակա բակալավրիատի ընդունելության միասնական քննություններն անցկացվելու են հոկտեմբերի 20-27-ը: Ընդունվածների ցուցակները հաստատվելու են մինչև հոկտեմբերի 30-ը:
ՀՊՏՀ բակալավրի կրթական ծրագրով 2023-2024 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման ընդունելության տեղերը, քննությունները և վարձավճարների չափը՝ ըստ մասնագիտությունների (կրթական ծրագրերի)՝ կից։
Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելել www.asue.am պաշտոնական կայք կամ զանգահարել (010) 589-443, (010) 593-473 հեռախոսահամարներով՝ ժամը 9։30-ից 17։00-ը:

АГЭУ объявляет прием в бакалавриат заочной формы обучения
5-ого сентября в Армянском государственном экономическом университете стартует прием на платные места бакалавриата заочной формы обучения на 2023-2024 уч.г.
Прием заявок осуществляется на сайте Центра оценки и тестирования (ЦОТ) dimord.am с 5 до 25 сентября включительно, до 18:00. Абитуриентов просим обращаться в приемную комиссию АГЭУ, представив документы, необходимые для получения кода ЦОТ (адрес: ул. Налбандяна, 128).
Вступительные испытания будут проведены 20-27 октября. Списки поступивших будут утверждены до 30 октября.
Информация о количестве мест, вступительных испытаниях и плате за обучение (по направлениям подготовки) доступна в прилагаемом документе.