EMERGE տեխնոլոգիաների և ստարտափների միջազգային գիտաժողովին մասնակցելու հնարավորություն ՀՊՏՀ-ականների համար
Հարգելի´ ՀՊՏՀ-ականներ, ուրախ ենք տեղեկացնել, որ մեր համալսարանը Երևանում կայանալիք EMERGE գիտաժողովի գործընկերն է, որը նվիրված է տեխնոլոգիաներին և ստարտափներին: Գիտաժողովը տեղի է ունենալու ս.թ. հունիսի 1-2-ը և ունենալու է շուրջ 2000 մասնակից:
Եթե ունեք զարգացման փուլում գտնվող ստարտափներ կամ որևէ ստարտափի ներկայացուցիչ եք, ապա մինչև ապրիլի 28-ը կարող եք դիմել՝ մասնակցելու գիտաժողովի շրջանակում նախատեսված ստարտափների մրցույթին և ստանալու մինչև 250.000 ԱՄՆ դոլար ներդրում, ինչպես նաև այլ մրցանակներ: Նախորդ տարվա գիտաժողովի մասնակից ստարտափները ստացել են ավելի քան 5 մլն եվրո ներդրում: Այս տարվա ներդրողների ցանկում են այնպիսի հայտնի կազմակերպություններ, ինչպիսիք են Speedinvest-ը, Runa Capital-ը, ներդրողների պատվիրակությունը Չեխիայի Հանրապետությունից (այդ թվում՝ Presto Ventures, Depo Ventures ընկերությունները), ստարտափ աքսելերատորներ Wise Guys-ը, Rockstart-ը, և ավելի քան 150 այլ ներդրողներ:
Գիտաժողովի օրակարգը ներառում է հետևյալ բաժինները՝
· Ապագայի թրենդները տեխնոլոգիաների ոլորտում
· Հաջողության պատմություններ հիմնադիրներից (նախորդ տարվա գիտաժողովի խոսնակներ են եղել Miro, PicsArt, PandaDoc, EPAM ընկերությունների ներկայացուցիչները)
· EMERGE CHALLENGE ստարտափ մրցույթ՝ մինչև 250.000 ԱՄՆ դոլար ներդրում, ինչպես նաև այլ մրցանակներ ստանալու հնարավորություններով
· Networking և հաճելի ժամանց
Որպես գիտաժողովի գործընկեր՝ մեր համալսարանը ՀՊՏՀ-ականներին հնարավորություն է ընձեռում տոմսերը ձեռք բերելու 20% զեղչով՝ օգտագործելով COMMUNITY20 պրոմո կոդը:

Возможность для студентов и сотрудников АГЭУ принять участие в международной конференции EMERGE, посвященной технологиям и стартапам
Дорогие студенты и сотрудники АГЭУ! Рады сообщить вам, что наш университет является партнером конференции EMERGE, посвященной технологиям и стартапам. Конференция состоится в Ереване 1-2 июня. Количество участников – около 2000.
Если у вас есть стартап, находящийся на стадии развития, или вы являетесь представителем стартапа, до 28 апреля можете подать заявку на участие в конкурсе, проводимом в рамках конференции, и получить до 250.000 долларов США в качестве инвестиции, а также другие призы. Стартапы-участники прошлогоднего конкурса получили инвестиции в размере до 5 миллионов евро. В этом году в список инвесторов входят такие известные организации, как Speedinvest, Runa Capital, делегация инвесторов из Чешской Республики (в том числе компании Presto Ventures, Depo Ventures), стартап акселераторы Wise Guys, Rockstart и более чем 150 других инвесторов.
Конференция проводится по следующим секциям:
· Тренды будущего в сфере технологий,
· Истории успеха от учредителей (спикерами прошлогодней конференции являлись представители компаний Miro, PicsArt, PandaDoc, EPAM)
· конкурс стартапов EMERGE CHALLENGE с возможностью получить инвестиции в размере до 250.000 долларов США, а также другие призы,
· Networking и приятное времяпровождение.
В качестве партнера конференции наш университет предоставляет участникам возможность приобрести билеты с 20-процентной скидкой. Для получения скидки необходимо использовать промокод COMMUNITY20.