ԵՄ «Էրազմուս+». Թրակիայի Դեմոկրիտի համալսարանում դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Թրակիայի (Հունաստան) Դեմոկրիտի համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու Թրակիայի Դեմոկրիտի համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կունենան հնարավորություն դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները մինչև հոկտեմբերի 6-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը, իսկ վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները՝ հետևյալ հայտը:

Программа ЕС «Эразмус+»: возможность выступить с лекциями или пройти курсы повышения квалификации во Фракийском университете имени Демокрита
Согласно договору, заключенному между АГЭУ и Фракийским университетом имени Демокрита (Греция) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными в конкурсе с целью участия в программе обмена Фракийского университета имени Демокрита. В случае прохождения всех туров конкурса сотрудники АГЭУ смогут выступить с лекциями или принять участие в тренингах в указанном университете.
Просим представителей профессорско-преподавательского состава, заинтересованных в программе, до 23:59 6 октября заполнить следующую заявку, а членов административного персонала – данную заявку.