Բեռլինում կայանալիք միջազգային դասընթացների մասնակցության բացառիկ հնարավորություն ՀՊՏՀ ուսանողների համար
09.02.2022
Դիտումների քանակ՝ 1859
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և գերմանական «Կոպեռնիկուս Բեռլին» ասոցիացիայի միջև համագործակցության շրջանակում ՀՊՏՀ ուսանողները բացառիկ հնարավորություն կստանան Բեռլինում (Գերմանիա) մասնակցելու հետևյալ խորագրերով միջազգային դասընթացներին՝ «Երիտասարդների դերը կլիմայի փոփոխության հարցում» /The Young minds solving climate change/ (մարտի 9-ից 16-ը), «Հրապարակի՛ր իրականությունը» /Post Truth/ (մարտի 13-ից 21-ը) և «Սոցիալական ներառականություն և միգրանտների ներգրավվածությունը հասարությունում» /Social Inclusion and Migrant Participation in Society/ (մարտի 9-ից 16-ը)։
Դասընթացներով հետաքրքրված ուսանողները մինչև ս․թ․ փետրվարի 11-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը։
Covid-19-ի համաճարակի պատճառով Գերմանիա մեկնելուց առաջ մասնակիցները պետք է հաշվի առնեն համաճարակային իրավիճակի հետևանքով Գերմանիա մուտք գործելու պահանջներն ու պայմանները։
Հարցերի դեպքում կարող եք գրել բաժնի int.office@asue.am էլփոստին կամ զանգահարել +374593484 հեռախոսահամարով։

Исключительная возможность для студентов АГЭУ принять участие в международных тренингах, проводимых в Берлине
09.02.2022
В рамках сотрудничества между АГЭУ и немецкой ассоциацией “Коперникус Берлин” студентам АГЭУ предоставляется исключительная возможность принять участие в тренингах в Берлине (Германия): “Роль молодежи в вопросе изменения климата” /The Young minds solving climate change/ (9-16 марта), “Опубликуй правду” /Post Truth/ (13-21 марта), “Социальная инклюзия и вовлечение мигрантов в социум” /Social Inclusion and Migrant Participation in Society/ (9-16 марта).
Студенты, желающие принять участие в программе, должны до 23:59, 11 февраля 2022 г. заполнить следующую заявку.
Заявки, не заполненные надлежащим образом, а также полученные после истечения дедлайна, не будут рассмотрены.
Места ограничены. Участники будут отобраны на основе CV и мотивационного письма.
Ассоциация “Коперникус Берлин” покрывает расходы на проживание и питание, транспортные расходы покрывает участник.
Из-за пандемии Covid-19 перед поездкой участники должны учесть требования и условия для въезда на территорию Германии.
В случае вопросов можете обратиться в отдел международных связей АГЭУ (эл.почта: int.office@asue.am, тел.: +374593484).