Ֆուլբրայթ ուսանողական և Ֆուլբրայթ-Հովնանյան ծրագրեր. հայտերն ընդունվում են
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը ներկայացնում է կրթական փոխանակման երկու ծրագրեր՝ 2020-2021 ուսումնական տարում մագիստրոսի աստիճան ձեռք բերելու համար. Ֆուլբրայթ ուսանողական և Ֆուլբրայթ-Հովնանյան: Այս ծրագրերը նախատեսված են բոլոր այն ուսանողների համար, ովքեր ՀՀ քաղաքացի են և մշտական բնակիչ, ունեն բակալավրի աստիճան, վարժ տիրապետում են անգլերենին (անցկացվելու են TOEFL և GRE քննություններ): Մանրամասները՝ ակտիվ հղումներով:
Ֆուլբրայթ ուսանողական ծրագիրն աջակցում է ուսումնառությանը միջազգային հարաբերությունների, տնտեսագիտության, սոցիալական գիտությունների, լրագրության, իրավաբանական, կրթական, ամերիկյան հետազոտությունների, քաղաքագիտության, բնապահպանական հետազոտությունների և հանրային առողջության ոլորտներում, իսկ Ֆուլբրայթ-Հովնանյան ծրագիրը` գիտության, տեխնոլոգիաների, ճարտարագիտության, մաթեմատիկայի (STEM), ինչպես նաև ձեռներեցության ոլորտներում:
Ընտրված մասնակիցներն իրենց ուսումնառությունն ԱՄՆ-ում կսկսեն 2020 թ.: Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը մայիսի 24-ն է: Դիմումի ձևը՝ այստեղ:
Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելեք ԱՄՆ դեսպանատան կայք՝ https://www.usa.am/cms/announcements.php, իսկ հարցերի դեպքում կարող եք գրել YerevanFulbright@state.gov հասցեով:

Программы Фулбрайт студенческий и Фулбрайт – Овнанян. Открыт прием заявок
Посольство США в Армении представляет две образовательные программы по обмену для обучения в магистратуре в 2020-2021 учебном году - Фулбрайт студенческий и Фулбрайт - Овнанян. Данные программы предусмотрены для студентов, которые являются гражданами и имеющие постоянное место жительства в РА, имеют степень бакалавра, свободно владеют английским языком (будут проведены экзамены TOEFL и GRE). Подробности в активной ссылке.
Программа Фулбрайт студенческий оказывает содействие в образовании в области международных отношений, экономики, социальных наук, журналистики, юридической, американских исследований, политологии, экологических исследований и общественного здравоохранения, а программа Фулбрайт Овнанян в сферах науки, технологий, инженерии, математики (STEM), а также в сфере предпринимательства.
Выбранные студенты начнут свое обучение в США в 2020 году. Последний срок представления заявок 24 мая. Форма заявки доступна здесь.
Для получения подробной информации посетите сайт посольства США https://www.usa.am/cms/announcements.php, а при возникновении вопросов можете написать письмо на адрес электронной почты YerevanFulbright@state.gov.